Požiarom zasiahnutú školu na Skalickej ceste by sa malo podariť otvoriť na začiatku školského roka

686
Bratislavská župa začala s rekonštrukciou priestorov na Skalickej ceste
Bratislavská župa začala s rekonštrukciou priestorov na Skalickej ceste

Výučba na Škole pre mimoriadne nadané deti a Gymnáziu na Skalickej ceste v Bratislave, ktorej priestory v júli poškodil požiar, sa začne v riadnom termíne 4. septembra. Oznámil to predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba s tým, že rekonštrukčné práce rýchlo napredujú a podarilo sa tak predísť hroziacemu dištančnému štúdiu.

„Bratislavský samosprávny kraj bezodkladne začal s odstraňovaním škôd spôsobených požiarom v záujme toho, aby mohli študenti od prvého dňa nového školského roka pokračovať vo vyučovaní v priestoroch svojej školy. Dňa 9. augusta 2023 sa na stavbe uskutočnil štatutárny kontrolný deň za účasti zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja ako zriaďovateľa, školy a zhotoviteľa. Na základe aktuálneho postupu prác a reálneho zhodnotenia situácie môžem konštatovať, že v tejto chvíli práce napredujú v súlade s časovým harmonogramom a dnes všetko nasvedčuje tomu, že vyučovací proces by sa mohol začať už 4. septembra 2023 priamo v objekte školy na Skalickej ceste,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Čo je nové na stavbe?

  • ukončili sme všetky búracie práce, objekt sme vyčistili a dekontaminovali,
  • omietky stien sú hotové na 80 %,
  • štvrté, tretie a druhé poschodie sú vymaľované,
  • vymenili sme poškodené okná aj dvere.
  • najviac prác realizujeme na prvom poschodí, kde bolo epicentrum požiaru. Prebieha tu kompletná výmena kabeláže, ako aj sádrokartonárske, murárske a maliarske práce.

„Majstri na stavbe pracujú v takom tempe a kvalite, aké sa vidia málokedy. Patrí im naša obrovská vďaka. Rovnako ďakujem mojim kolegom na úrade a vedeniu školy. Spoločnými silami sa nám podarí deťom budovu otvoriť v riadnom termíne,“ dodal Juraj Droba.

K požiaru došlo 1. júla v skorých ranných hodinách. BSK ako zriaďovateľ školy začal s rekonštrukciou poškodených priestorov v júli.

Zdroj: TASR, BSK
Foto: Michal Feik / BSK