Poznáme mená najúspešnejších športovcov Bratislavy a Bratislavského kraja za rok 2021

1697
Zľava primátor Bratislavy Matúš Vallo, Alexandra Rexová, Eva Trajčíková a župan Juraj Droba

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom každoročne udeľuje ceny za šport v kategóriách Senior, Junior, Kolektív, Talent, Zdravotne znevýhodnený športovec a v tomto roku bola udelená aj Cena primátora. Význam tohto oceňovania, ktoré sa teraz už pod novým názvom koná 28-krát, tak naberá na váhe. Jednou z ocenených je aj študentka župného gymnázia Alexandra Rexová, ktorá zo zimnej paralympiády priniesla zlatú medailu.

„Som veľmi rád, že aj tento rok, pri príležitosti už 28. ročníka Bratislavskej ceny za šport, môžeme oceniť najúspešnejších športovcov a športové kolektívy. Nie každý má talent od narodenia, ale najlepší môže byť aj ten, kto nehľadá výhovorky, ale dokáže tvrdo pracovať. Disciplinovanosť, zodpovednosť, odhodlanosť dosiahnuť svoj cieľ, ale aj ochota pracovať v podmienkach, ktoré sú k dispozícii, prinesú zaslúžený úspech,“ priblížil župan Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Posledné dva roky boli pre športovcov a športovkyne veľmi turbulentné. Pandémia spôsobená koronavírusom zamiešala karty vo všetkých oblastiach našich životov a šport sa stal na Slovensku jedným z najviac postihnutých oblastí. Napriek všetkým prekážkam, s ktorými museli bojovať, sa športový rok 2021 v Bratislave stal jedným z najúspešnejších v histórii. Medzi ocenenými športovcami v tohtoročnej edícii Bratislavskej ceny za šport máme medailistov z olympijských či paralympijských hier aj z majstrovstiev sveta.

Z Bratislavy a kraja pochádza množstvo historicky úspešných športovcov. Stačí spomenúť úspechy mien ako Ondrej Nepela, Miroslav Mečíř, Anton Ondruš, Jozef Golonka, bratia Šťastní, Peter Dubovský, ku ktorým postupne pribudli ďalšie „legendy“ bratislavského športu ako Jana Dukátová, bratia Hochschornerovci, Veronika Zuzulová. K týmto menám pribúdajú ešte stále aktívni Matej Beňuš, Ján Volko, Barbora Mokošová, Filip Polášek, Zuzana Rehák-Štefečeková, alebo „mohykáni“ oceňovania Veronika Vadovičová a rýchlostní kanoisti.

Prečítajte si rozhovory s vybranými ocenenými Bratislavskej ceny za šport 2021.

Pozrite si ďalšie fotografie.

Výsledky – Bratislavská cena za šport 2021

Kategória DOSPELÝ

1. Zuzana Rehák-Štefečeková – športová streľba

2. K4 (Samuel Baláž, Adam Botek, Denis Myšák, Erik Vlček) – rýchlostná kanoistika

3. Filip Polášek – tenis

4. Matej Beňuš – kanoistika na divokej vode

5. Ján Volko – atletika

Kategória JUNIOR

1. Denisa Baránková – lukostreľba

2. Katarína Pecsuková – rýchlostná kanoistika

3. Olívia Lapšanská – silový trojboj

Kategória TALENT

1. Martina Buršíková – športové lezenie

Kategória ZDRAVOTNE ZNEVÝHODNENÝ ŠPORTOVEC

1. Veronika Vadovičová – športová streľba

2. Alexandra Rexová/Eva Trajčíková – zjazdové lyžovanie

3. Michaela Balcová/Martin Strehársky – boccia

Kategória KOLEKTÍV

1. ŠK Slovan Bratislava – futbal

2. Slávia EU Bratislava – volejbal

3. BK Inter Bratislava – basketbal