Pozrite sa, ako bude vyzerať projekt mestského nájomného bývania na Janíkovom dvore v Petržalke

458

V urbanisticko-architektonickej súťaži zvíťazil návrh skúsených architektov z ateliéru A.B.K.P.Š. Vo vyššej budove sa bude nachádzať viac 104 nájomných bytov a v parteri pribudne občianska vybavenosť, materská škola pre 80 detí aj prevádzka opatrovateľskej služby pre približne 40 klientiek a klientov. V nižšej budove sa bude nachádzať parkovací dom P+R s kapacitou pre približne 470 áut. Pohľad na budovu parkovacieho domu spríjemní zeleň v otvorenej fasáde objektu.

„Projektový zámer sme minulý rok predstavili spolu s Metropolitný inštitút Bratislavy. Participácia ukázala, že treba posilniť kapacity predškolských zariadení, ale aj to, že miestni by privítali doplnenie prevádzok, či nový verejný priestor. Práve preto sme sa v rámci zadania sústredili aj na revitalizáciu blízkeho okolia tak, aby čo najlepšie zodpovedalo potrebám obyvateliek a obyvateľov,“ priblížilo hlavné mesto na sociálnej sieti.

V budúcnosti tu preto vznikne dominantné námestie a oddychové zóny s množstvom zelene pre Bratislavčanky a Bratislavčanov vo veku od 0 do 99+. Môžete sa tešiť aj na športové ihriská a v centrálnej časti budú vhodne prepojené obchodné prevádzky s pobytovým námestím so stromoradím. Súčasťou budú aj vodné plochy, ktoré spríjemnia mikroklímu a počas horúčav zamedzia prehrievaniu plôch či vznikom tepelných ostrovov.

V priebehu najbližších dvoch rokov sa podľa víťazného návrhu dopracuje projektová dokumentácia. So samotnou výstavbou sa začne po tom, čo sa podarí získať všetky potrebné povolenia a obstaráme zhotoviteľa stavby.

„Janíkov dvor chceme premeniť na kvalitnú mestskú zónu s cenovo dostupným mestským nájomným bývaním určeným pre tých, pre ktorých je komerčné bývanie pridrahé. Ide napríklad o mladé rodiny, absolventov, seniorov, či ľudí z profesií, ktoré sú pre fungovanie mesta kľúčové ako napríklad učitelia, policajti či zdravotníci,“ dodáva mesto. Rozširovanie fondu mestských nájomných bytov je pre hlavné mesto jednou z priorít.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto