Pozývame vás do Železničného múzea na Prvý parný deň

1941

Už túto sobotu 23. apríla sa otvoria brány Železničného múzea SR v starom rušňovom depe Bratislava východ pre návštevníkov prvého podujatia v sezóne 2022.

Prvý parný deň sa bude niesť v duchu jázd historických parných a motorových vlakov a zaujímavého programu v areáli múzea. Neváhajte a príďte prežiť príjemnú aprílovú sobotu so železničnou nostalgiou.  Železničné múzeum Slovenskej republiky vzniklo v roku 1983 ako organizačná zložka niekdajšej Správy Východnej dráhy ČSD v Bratislave. Dnes je účelovým strediskom Železníc Slovenskej republiky.

Železničné múzeum Slovenskej republiky vykonáva komplexnú dokumentačnú činnosť v oblasti vývoja železníc na území Slovenska, čiže zhromažďuje, zhodnocuje, odborne spravuje a prezentuje vhodne vybrané trojrozmerné i plošné artefakty z tejto oblasti. Jednou z najzásadnejších činností je prevádzka železničnej expozície v starom rušňovom depe Bratislava východ pre verejnosť.

Návštevníci tu môžu vidieť historické parné a motorové rušne a vozne, osobné a nákladné vozne z rôznych období, techniku určenú na výstavbu a údržbu železničných tratí, rôzne dreziny, vozebné a opravárenské zariadenia na opravy parných rušňov a mnoho iného, čo súvisí so železnicami.

Zdroj: Železničné múzeum Slovenskej republiky