Malokarpatský obchvat je otvorený

1748

V pondelok ráno prešli po novej ceste medzi Chorvátskym Grobom a diaľničnou križovatkou Triblavina prvé autá. Pre motoristov ju otvorili župan Juraja Droba a minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Cestu vybudoval Bratislavský samosprávny kraj.

„Nová cesta ododnes slúži motoristom. Pre vodičov prinesie úsporu času a obyvateľov odbremení od tranzitnej dopravy, a to predovšetkým v Chorvátskom Grobe, Slovenskom Grobe a v mestskej časti Bratislava-Vajnory. Šťastnú cestu,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Novovybudovaná cesta má dĺžku 1,7 km a spája diaľničnú križovatku Triblavina s cestou III/1059 v katastri obce Chorvátsky Grob. Ide o prvú etapu obchvatu regiónu Malokarpatska, ktorý bude v budúcnosti pokračovať v smere na Pezinok. Na druhú etapu už má župa spracovanú dokumentáciu pre územné rozhodnutie.

„Dopravná situácia v Bratislavskom kraji nie je ideálna a máme pred sebou ešte veľa práce. Ale aj vďaka takej spolupráci, ako máme s Bratislavskou župou, to vieme postupne riešiť. Dobrým príkladom je aj táto nová cesta, ktorá zvýši bezpečnosť a komfort pre vodičov,“ povedal na otvorení obchvatu minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Ešte pred oficiálnym sprejazdnením si ho mohla verejnosť vyskúšať v sobotu 22. októbra na symbolickom otvorení s názvom Jesenná kolonáda.

Pozrite si záznam zo sprejazdnenia so županom Jurajom Drobom a ministrom dopravy Andrejom Doležalom.

VIAC INFORMÁCIÍ O PROJEKTE: tu