Nové Mesto: Základná škola Sibírska má nové kúrenie

649

Nové kúrenie na Základnej škole Sibírska je hotové. Táto škola mala dlhodobo najväčšie náklady na vykurovanie na jedného žiaka. Škola tak prináša nové efektívne technológie a riešenia a významné úspory.

Staré okná vymenili za nové a starú strechu nahradili novou so zateplením. „Pokračovali sme vyregulovaním školy, pričom sme preskúšali všetky radiátory, osadili termoregulačné hlavice a tie nefunkčné vymenili. Odpojili sme od školy časť budovy, kde sú učiteľské byty, kuchyňa a jedáleň,“ približuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Mestská časť sa tak zbavila 40 metrov nezmyslených rozvodov, ktorými musela pretekať horúca voda, kým sa dostala do kuchyne. „Vykurovanie bytov funguje od školy nezávisle, čo nám umožňuje večer, cez víkend a prázdniny temperovať a teda šetriť. A tak ako kuchyňu a byty sme odpojili od školy aj zhruba 100 metrov vzdialené Centrum voľného času na Pionierskej,“ dodáva.

V týchto dňoch mestská časť dokončila aj poslednú etapu modernizácie systému vykurovania ZŠ Sibírska, kde vybudovala novú odovzdávaciu stanicu tepla, vďaka čomu škola ušetrí za energie a bude aj ekologickejšia.

Zdroj: Rudolf Kusý