Pražská lavička bude aj bratislavskou, príďte si ju vyskúšať

1441

Dizajn osvedčenej pražskej lavičky získala v spolupráci s českou metropolou aj Bratislava. Mať kvalitnú lavičku v meste je základ.

Praha má tú svoju – nádhernú, pohodlnú a hlavne overenú. Sme veľmi radi, že sa o tento dizajn podelí s Bratislavou a naše mestá bude spájať okrem výbornej spolupráce v posledných rokoch aj spoločná lavička

Ľudia si ju už môžu prísť pozrieť a vyskúšať na prvom nádvorí Primaciálneho paláca. Metropolitný inštitút Bratislavy pripravil koncept verejného obstarávania. Verejnú súťaž mesto vyhlási do konca roka 2020. V Bratislave postupne pribudne 1000 nových lavičiek s československým dizajnom, ako aj smetné koše a cyklostojany.

Pražská lavička svojím dizajnom nadväzuje na historickú československú lavičku – funkčnú, ergonomickú a pohodlnú na sedenie. Jej autormi sú dizajnéri Michal Froněk a Jan Němeček zo štúdia Olgoj Chorchoj, víťazi architektonickej súťaže na pražskú lavičku z roku 2017. Dizajn lavičky sa niektorým môže zdať povedomý, je totiž známa z rozprávok o krtkovi.

Spolu s lavičkou pribudnú do Bratislavy aj ďalšie prvky mobiliáru podľa českého vzoru – kôš a stojan na bicykle, ktoré ladia s mestským prostredím, tvoria jednotný set vhodný do centra mesta, ako aj do okolitého prostredia a mestských častí a budú aj v súlade s manuálmi verejných priestranstiev oboch miest.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR