Pre bezpečnosť cyklistov vznikol ochranný pruh na Pionierskej ulici v oboch smeroch

2154

Bezpečnosť cyklistov je pre hlavné mesto Bratislava veľmi dôležitá. Aj preto ako prví na Slovensku využili novinku v slovenskej legislatíve a na Pionierskej ulici sme v spolupráci s mestskou časťou Nové Mesto vytvorili ochranný pruh pre cyklistky a cyklistov.

Ochranný pruh môžete poznať aj zo zahraničia. Je označený len vodorovným značením a je mäkkým riešením na miesta, kam sa oddelená cyklotrasa nezmestí alebo kým sa plnohodnotne nezrealizuje.

Ak ste vodiči, pozor!

Vozidlá pod 3,5 tony nesmú používať ochranný pruh pre cyklistov. Použiť ho môžu len širšie vozidlá nad 3,5 t, ak sa nezmestia do priestoru medzi stredovú čiaru a čiaru ochranného pruhu, pričom ani širšie vozidlá nesmú ohroziť cyklistu.

Príprava segregovaných cyklotrás kvôli množstvu špecifík trvá niekoľko mesiacov až rokov. Pokiaľ teda nie sú na niektorých uliciach bezpečne cyklotrasy mimo vozovky, mesto chceš chrániť cyklistov aspoň takto.

Na ďalších cyklo riešeniach, ako aj segregovaných cyklotrasách hlavné mesto pracuje a čoskoro  bude informovať o ďalších novinkách.

Zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR