Predvianočnú atmosféru opäť dotvorí zimná edícia Tyršáku

547
Zdroj: FB Tyršák
Zdroj: FB Tyršák

Predvianočnú atmosféru v hlavnom meste dotvorí opäť zimná verzia Tyršáku pod Starým mostom na petržalskom brehu Dunaja. Piesok a letné drinky vystriedajú vianočné dobroty. Okrem tradičného vianočného jedla a nápojov prinesie aj podporu lokálneho remesla a dizajnu i udržateľného nakupovania.

„Nebude chýbať predvianočná klasika v podobe bravčovej krkovičky v žemli, kuracích pŕs v žemli, lokší, vareného vína či punču,“ pozývajú organizátori. 

Zimná edícia však podľa nich prinesie viac, ako len jedlo a pitie. Výstavou fotografií napríklad pripomenú November 1989. Výstava zobrazuje rôzne oblasti života, na časovej osi opisuje vývoj slobody pri cestovaní, v hudbe či filme. Návštevníkom sa tiež predstavia výrobcovia ľudovo umeleckých výrobkov z rôznych kútov Slovenska. Zakúpiť si budú môcť drevené, keramické, drôtené či plastové výrobky.

Novinkou bude Bazaar na Tyršáku, ktorý sa uskutoční 19. novembra a 10. decembra. Jeho koncept spočíva v udržateľnom nakupovaní, predávať sa bude nosené dámske, pánske i detské oblečenie a doplnky. Organizátori opätovne deklarujú triedenie odpadu, používanie zálohovaných pohárov i kompostovateľného riadu.

Zimný Tyršák otvoril svoje brány vo štvrtok 17. novembra. Otvorený bude počas pracovných dní od 15.00 h do polnoci, cez víkendy od 12.00 h.

Zdroj: TASR