Premiér: Počet prípadov zrejme narastie. Viac bude známe okolo 16:00

7435

Na Slovensku zomrela prvá pozitívne testovaná pacientka. Nie je zatiaľ zrejmé, či bol príčinou smrti koronavírus.

Počet prípadov ochorenia COVID-19 zostáva na čísle 105. Hospitalizovaných je 35 pacientov, ani jeden nepotrebuje pľúcnu ventiláciu. Po rokovaní vlády a ústredného krízového štábu to v stredu povedal dosluhujúci predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Stále platí 105 prípadov, z toho 35 je hospitalizovaných, jeden z nich sa nachádza na ARO. Ani jeden nepotrebuje pľúcnu ventiláciu,“ informoval premiér po rokovaní vlády v stredu 18. marca 2020.

Premiér takisto naznačil, že počet prípadov porastie, keďže sa uskutočňuje pomerne masívne testovanie vzhľadom na rozšírenie miest, ktoré testujú vzorky. „Počet by mal byť známy okolo 15.00 h až 16.00 h, verím, že nepôjde o extrémny nárast,“ povedal Pellegrini.

Informoval o tom, že došlo k úmrtiu seniorky, ktorá bola pozitívne testovaná na nový koronavírus. Zdôraznil však, že táto osoba trpela viacerými závažnými zdravotnými ťažkosťami vrátane srdcovo-cievnych. „Preto teraz naozaj nemožno povedať, že toto úmrtie spôsobil nový koronavírus, to budeme vedieť určiť až po pitve,“ zdôraznil Pellegrini.

Od štvrtka 6-tej hodiny ráno sa obnoví malý pohraničný styk s Maďarskom.

O repatriáciu do vlasti požiadalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR prostredníctvom zastupiteľských úradov SR zatiaľ 1918 osôb. Po rokovaní vlády a ústredného krízového štábu to uviedol šéf diplomacie Miroslav Lajčák.

Vo svete je nakazených vyše 200-tisíc ľudí. Európa má viac obetí, ako Ázia.

Premiér si myslí, že súčasné opatrenia budú zrejme trvať dlhšie ako dva týždne.

Správu priebežne aktualizujeme.