Press trip: Dunajské ostrovy Maďarsko

1013

Objavte skryté zákutia riečneho ostrova Szigetköz v Maďarsku.

BSK ako vedúci partner projektu DANUBE BIKE&BOAT, SKHU/1601/1.1/014 financovaného Programom spolupráce INTERREG V-A SK-HU zorganizoval v dňoch 5. – 6.9. 2019 2-dňový press trip pre novinárov, čím úspešne zrealizoval ďalšiu z povinných aktivít projektu.

Cieľom press tripu bolo predstaviť novinárom a blogerom jedinečný cezhraničný projekt Danube Bike & Boat (“Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a člne”) a zároveň atraktívnu turistickú destináciu Dunajské ostrovy (Danube Islands), ktorej ďalší rozvoj a propagáciu tento projekt podporuje. Hlavný tok Dunaja a rieky Malý a Mošonský Dunaj spolu vytvárajú nielen jedinečné prírodné územie, ale aj lákavú cezhraničnú destináciu Dunajské ostrovy, ktorá svojim návštevníkom poskytuje možnosti relaxu, športu, vynikajúcej gastronómie, unikátnej histórie a spoznávania jedinečného prírodného bohatstva.

Ako prvá bola naplánovaná zastávka v obci Dunasziget, v Ekoparku, ktorý so svojím združením Pisztráng Kör Egyesület, založil a úspešne rozvíja Zoltán Fűzfa.

Účastníkov ďalej čakala kanoe túra, inými slovami splav Dunajských ramien v okolí Dunaszigetu, obed vo vyhľadávanej Zátony-csárde, prehliadka nedostavanej hate v Dunakiliti a množstvo ďalších športových, kulinárskych a prírodných zážitkov.