Pri tlmení horúčky skúste potraviny, ktoré zatočia s príznakom koronavírusu

8627

Ste ako mechom obarený? Máte telo v ohni a hlavu ako v tlakovom hrnci? Okrem toho, že na horúčku vieme zaútočiť dávkou chémie alebo prírodnými medikamentami, je ešte aj účinná možnosť využitia potravín, ktoré sú k nášmu telu šetrnejšie a znižujú horúčku.

Chuť do jedla je počas horúčky minimálna, ale v skutočnosti spaľujeme viac kalórii, ako normálne, keďže naše telo je viac zaťažené. Naše telo potrebuje energiu a posilnenie imunitného systému.

Grécky jogurt

Ak nemáte mliečnu intoleranciu, skúste jogurt a ďalšie fermentované potraviny, ako napríklad kyslá kapusta. Sú dobrými zdrojmi probiotík, ktoré môžu zlepšiť váš mikrobióm v čreve a pomôcť v liečbe. Grécky jogurt je neuveriteľným zdrojom bielkovín na jednu porciu, čiže ak aj nemáte moc chuť do jedla, jeden teglík určite zvládnete.

Slepačia polievka

Povinná výbava pri každom ochorení. Slepačia polievka je ľahko stráviteľná a je tiež dobrým zdrojom bielkovín, ktoré si musíme vybudovať, keď máme horúčku. Teplá pocielka upokojí bolesť hrdla a odáva potrebnú hydratáciu.

Kokosová voda

Dopĺňanie tekutín je základ! Pomáha to regulovať teplotu tela, blokuje infekciu a transportuje potrebné živiny do vašich buniek. Úžasná je v tomto kokosová voda, ktorá vám dodá nielen tekutiny, ale i základné elektrolyty, ktoré telo stráca v dôsledku potenia alebo hnačky. Obsahuje draslík, ktorý sa postará o správne fungovanie svalov a nervov. Vyhýbajte sa však kokosovej vode, kde sú pridané cukry a príchute.

Ovocie a zeleniny

Ovocie je počas horúčky vaším najlepším priateľom. Pomaranče a citrusové plody sú bohaté na vitamín C pomáhajú podporovať imunitný systém pri odstraňovaní infekcií spôsobujúcich horúčku. Okrem toho je veľmi dobrá voľba aj banán alebo avokádo, pretože menej zaťažuje žalúdok.

Spomedzi zeleniny sa odporúča mrkva, cibuľa a zeler, ktoré môžete hodiť do hrnca, kde máte zdravú domácu kuraciu polievku.

Veľa bielkovín

Výborné sú aj vajcia, ktoré obsahujú vitamín D, ktorý je dôležitý pre imunitu. A hoci nebudete mať chuť na celé kuracie prsia či filety z lososa pri chorobe, nakrájané kocky mäsa vo vývare sú skvelým spôsobom, ako svoje telo doplniť o dostatok bielkovín.

Vyhýbajte sa alkoholu, sladkým jedlám a fastfoodovému jedlu, ktoré je ťažko stráviteľné. Pite veľa čierneho čaju, ktorý obsahuje silné antioxidanty, je lepšou voľbou pri regenerácii.