S výberom strednej školy pomáha aj známy YouTuber ASIMISTER

4735

Iba pár dní po tom, ako spustil Bratislavský samosprávny kraj (BSK) interaktívny online kvíz „Čo by si mal/a ísť študovať v Bratislavskom kraji?“, sa k úspešnému projektu pripája aj veľmi populárny a obľúbený YouTuber ASIMISTER. Teší nás, že ASIMISTER, ktorému navyše pomáha aj sestra Diana, oslovili spolu už viac ako 206.000 sledovateľov.

Kvíz na  www.strednapremna.sk pozostáva z otázok s predvolenými odpoveďami. Žiakom základných škôl tak pomáha zistiť viac nielen o sebe, svojich záľubách a schopnostiach, ale hlavne to, čo by mali ísť v Bratislavskom kraji študovať. Výsledkom online kvízu je odporúčanie vhodnej strednej školy alebo študijného odboru.

Zaujíma aj vás, čo by mal ísť študovať ASIMISTER? Akú školu by si vybral, ak by sa mohol ešte raz rozhodnúť kam na strednú?

Odpoveď sa skrýva už v závere zábavného 10-minútového videa. V ňom sa dozviete navyše aj to, že obľúbený predmet YouTubera je práve informatika, že čas ktorý aktuálne trávi hlavne doma by najradšej vymenil za zábavný park, alebo čo považuje za svoju najlepšiu vlastnosť.

MALI BY STE VEDIEŤ: Prihlášky na stredné školy je možné podať v predĺženom termíne, a to do 15. mája 2020 – bez potvrdenia od lekára. Prijímacie, rovnako ako aj talentové skúšky sa uskutočnia najneskôr do 30. júna 2020.

Pýtate sa, prečo je župná škola zárukou dobrej budúcnosti?

Bratislavský kraj každoročne pripravuje ponuku odborov na školách nielen priamo so zamestnávateľmi, ale aj s odborníkmi na zamestnanosť. Sledujeme, o aké povolania bude o pár rokov záujem, čo od študentov budú vyžadovať zamestnávatelia. Práve podľa ich požiadaviek a výhľadov upravujeme odbornú prípravu na našich stredných školách. Niektoré zo župných škôl alebo odborov sú navyše jediné na celom Slovensku. Za uplynulé dva roky kraj otvoril až 21 nových odborov a 4 nové bilingválne gymnáziá.

Okrem kvalitného vzdelania môžu študenti na župných školách využívať viacero benefitov. Jedným z nich je ubytovanie v internáte za jedno euro pre študentov zapojených do duálneho vzdelávania. Títo študenti majú navyše aj obed v jedálni za jeden cent. Do duálneho vzdelávania sú zapojené školy pripravujúce budúcich automechanikov, obchodných pracovníkov, pracovníkov v bankách, elektromechanikov a množstvo ďalších. Už počas strednej školy tak majú možnosť získať prax a privyrobiť si. Zamestnávatelia zapojení do duálneho vzdelávania v prípade úspešného štúdia garantujú pracovné miesto po ukončení školy. A práve preto sú župné školy zárukou výhod už počas štúdia a dobrej budúcnosti po jeho ukončení.

Pre lepšiu orientáciu sa v ponuke stredných župných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK môžu žiaci, rodičia a výchovní poradcovia využívať nielen webovú stránku www.strednapremna.sk ale aj brožúru Končíš základkuVyber si strednú podľa seba! Túto si navyše môžu aj TU jednoducho a zadarmo objednať.