Prichádza Župný festival dramatickej tvorivosti v podaní ľudí so zdravotným postihnutím

961

Župný festival dramatickej tvorivosti v podaní ľudí so zdravotným postihnutím je jedinečnou udalosťou, ktorá ponúka pódium ľuďom čeliacim osobným výzvam. V roku 2023 sa bude tento dôležitý festival konať od 16. do 17. októbra a to pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu. Patrónom festivalu sa stal významný slovenský herec Miro Noga.

Župný festival dramatickej tvorivosti dáva priestor talentovaným jednotlivcom so zdravotným znevýhodnením. Je to miesto, kde sa stretávajú vášne a umelecký talent, prelína sa kreativita s odhodlaním prekonať všetky prekážky. Toto podujatie bude plné divadelných predstavení, ktoré odkryjú herecké schopnosti účinkujúcich. Zároveň to bude okamih, kedy sa dramatická tvorivosť spojí so silou príbehov a vyjadrí sa formou umenia.

Ak máte radi divadlo, umenie a príbehy ľudí, ktorí neustále bojujú a nevzdávajú sa, Župný festival dramatickej tvorivosti je pre vás to pravé miesto. Príďte a podporte týchto talentovaných jednotlivcov na ich umeleckej ceste. Spolu môžeme osláviť krásu dramatickej tvorivosti a sily ľudskej vôle.

Pódium pre neobmedzenú kreativitu

Župný festival dramatickej tvorivosti je miestom, kde sa stretnú umelecké duše, ktoré sa nezastavia pred žiadnymi prekážkami. Tento festival umožňuje ľuďom so zdravotným postihnutím vyjadriť svoje myšlienky, emócie a príbehy prostredníctvom dramatického umenia. Účinkujúci vytvárajú predstavenia, ktoré často zasahujú do hlbokých tém a inšpirujú nielen svojich kolegov umelcov, ale aj celú komunitu.

Miro Noga

Patrónom Župného Festivalu Dramatickej Tvorivosti sa stal herec Miro Noga. Jeho zaujatie pre umelecké diela a obdiv k tvorivosti týchto umelcom sú nádherným príkladom solidarity v umeleckej komunite. Jeho prítomnosť prinesie väčšiu váhu, ako aj lesku a inšpirácie všetkým účastníkom.

Dátum a miesto

Festival sa uskutoční od 16. do 17. októbra 2023 v Divadle Astorka – štúdio A2, Nové župné divadlo na Mickiewiczovej 2 v Bratislave.

Župný festival dramatickej tvorivosti je jedinečnou príležitosťou pre umelcov so zdravotným postihnutím prezentovať svoje umenie a zdieľať svoje príbehy. Toto podujatie nás učí, že umenie nepozná hranice a že hlas každého umelca má hodnotu. Ak hľadáte inšpiráciu a chcete podporiť inklúziu v umeleckej komunite, Župný Festival Dramatickej Tvorivosti je miestom, kde môžete nájsť oboje.

Nezabudnite si rezervovať miesto v kalendári. Poujatie nám totiž pripomenie, že umenie je pre všetkých a že spoločne môžeme dosiahnuť veľké veci. Čakáme na vás na Župnom festivale dramatickej tvorivosti v Bratislave.