Takéto boli župné vianočné trhy. Nechýbali darčeky z dielne zariadení sociálnych služieb i škôl

3743

Neoddeliteľnou súčasťou adventu sú vianočné trhy. Tento rok sa tým inšpiroval aj Bratislavský samosprávny kraj a pripravil netradičné podujatie. V stánkoch si mohli návštevníci nájsť výrobky klientov župných zariadení sociálnych služieb a žiakov stredných odborných škôl. Výťažok z predaja teda poputoval tým, ktorí to najviac potrebujú.

„Na podujatí sa odprezentovalo viac ako 10 našich stredných odborných škôl, ktorých výrobky odrzkadlili to, akí sú šikovní a nápadití, ale aj ľudský rozmer. Pomoc iným. Rovnako sa teším, že sa k nám pridali aj naše domovy sociálnych služieb a návštevníci sa mohli tešiť z množstva krásnych kúskov z ich dielní,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Návštevníci si mohli nakúpiť rôzne výrobky, ako napríklad ozdoby, vence, šperky, prírodné oleje, mydlá, vianočné pohľadnice, ikebany a vyrobiť si mohli aj vlastný odznak s vianočným motívom. Nielen oku určite ulahodilo aj vianočné pečivo či punč a počas podujatia sa uskutočnil aj predaj živých rýb, či oblátok. Pochutnať ste si mohli na kapustnici z dielne SOŠ gastronómie a hotelových služieb Farského.

Pripravený bol aj kultúrny program. Nechýbali ani vianočné skladby a koledy v podaní žiakov konzervatória. Úsmev určite vykúzlil VataTata a jeho show s cukrovou vatou.

Cieľom Vianočných župných trhov bola inklúzia župných organizácií a škôl s verejnosťou, ako aj priblíženie ich práce a šikovnosti.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ.