Príležitosť nominovať osobnosti na udelenie Ocenenia BSK je tu opäť

1093

Bratislavský samosprávny kraj od roku 2003 oceňuje výnimočné osobnosti regiónu. Ide o osobnosti, ktoré svojou prácou výrazne prispeli k spoločenskému, kultúrnemu a ekonomickému rozvoju. Tento rok sa zoznam opäť rozrastie o ďalšie zaujímavé mená. Preto nepremeškajte túto príležitosť. Nominácie je možné posielať do 30. septembra 2022.

„Spolu sme ocenili už 130 významných osobností kraja. Na všetky som nesmierne hrdý. Sú to výnimoční ľudia z oblasti kultúry, športu, vzdelávania, vedy, zdravotníctva či sociálnej starostlivosti, ktorí svojou prácou alebo talentom robia naše životy lepšími a skvele reprezentujú kraj doma i v zahraničí. Tento rok sme už po štvrtý raz udelili aj titul Historická osobnosť regiónu. Jeho držiteľmi sú Eugen Suchoň, Vladimír Dzurilla, Ladislav Dérer a Lucia Popp,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Ocenenia BSK udeľuje každoročne a to v nasledujúcich kategóriách: Výročné ceny Samuela Zocha, Pamätné listy predsedu BSK a Čestné občianstvo BSK. Udelený bude aj titul Historická osobnosť regiónu, ktorú navrhuje predseda BSK.

Ocenenia BSK môžu byť udelené osobám, ako aj organizáciám. Návrhy na ocenenia môže podávať obyvateľ Bratislavského kraja, občianske združenie či iná organizácia so sídlom v Bratislavskom kraji. Súčasťou nominácie musí byť aj súhlas nominovaného a jeho stručný životopis alebo zoznam aktivít a úspechov v prípade nominovanej organizácie. Prihlasovací formulár a bližšie informácie nájdete na webe https://bratislavskykraj.sk/ocenenia.

„Ak poznáte alebo máte vo svojom okolí niekoho, koho považujete za výnimočného človeka, neváhajte a povedzte nám o ňom. Jednoducho ho navrhnite na toto ocenenie,“ vyzval na záver Juraj Droba.