Program október 2019

Ut. 1. X. NA KOHO TO SLOVO PADNE / Gábor Görgey – Nám. SNP 33 19.00 – 20.20

Pia. 4. X. KOMÚNA* / Thomas Vinterberg, Mogens Rukov – Nám. SNP 33 19.00 – 21.00

Hlavným partnerom inscenácie je Fond na podporu umenia

So. 5. X. SEN SVÄTOJÁNSKEJ NOCI / William Shakespeare – Nám. SNP 33 19.00 – 21.45

repríza
Ut. 8. X. LETMÝ SNEH⃰ / Pavel Vilikovský – Nám. SNP 33 19.00 – 21.00

St. 9. X. SEN SVÄTOJÁNSKEJ NOCI / William Shakespeare – Nám. SNP 33 19.00 – 21.45

Štv. 10. X. KOMÚNA* / Thomas Vinterberg, Mogens Rukov – Nám. SNP 33 19.00 – 21.00

Hlavným partnerom inscenácie je Fond na podporu umenia

Pia. 11. X. KONTAJNER PARÍŽ* / David Gieselmann – Nám. SNP 33 19.00 – 21.00

So. 12. X. SEN SVÄTOJÁNSKEJ NOCI / William Shakespeare – Nám. SNP 33 19.00 – 21.45

Ut. 15. X. JAMA DERAVÁ / „autorské divadlo“ – Nám. SNP 33 19.00 – 20.45

St. 16. X. . ČUDNÉ POPOLUDNIE Dr. ZVONKA BURKEHO / Ladislav Smoček – Nám. SNP 33 19.00 – 20.45

Štv. 17. X. IDIOT / Fiodor Michajlovič Dostojevskij – Nám. SNP 33 19.00 – 21.45 – divadelná adaptácia / Miroslav Krobot

Pia. 18. X. ČÍM RÝCHLEJŠIE KRÁČAM, TÝM SOM MENŠIA * / Jakub Nvota – Nám. SNP 33 19.00 – 20.30 na motívy knihy Kjersti A. Skomsvold

So. 19. X. KOMÚNA * / Thomas Vinterberg, Mogens Rukov – Nám. SNP 33 19.00 – 21.0

Hlavným partnerom inscenácie je Fond na podporu umenia

Ut. 29. X. SEN SVÄTOJÁNSKEJ NOCI / William Shakespeare – Nám. SNP 33 19.00 – 21.45

St. 30. X. . JAMA DERAVÁ / „autorské divadlo“ – Nám. SNP 33 19.00 – 20.45

 

 

 XV. FESTIVAL ASTORKA 2019

20.X – 25.X 2019

Ne. 20. X. Koncert Peter Lipa v Astorke – Nám. SNP 33 19.00 – 21.00

Peter Lipa & Band

Účinkujú: Michal Šimko basa, Radovan Tariška saxofón, Michal Fedor bicie nástroje a Peter Lipa ml. klávesy

 

Po. 21. X. Vígszínház, Budapešť (Maďarsko) – Nám. SNP 33 18.00 – 20.55

Kinek az ég alatt már senkije sincsen / Miklós H. Vecsei

Réžia: IFJ. Vidnzánsyky Atilla

Účinkujú: Hegedűs D. Géza, Csenge Szilágyi, Wunderlich József, Zoltán Áron, Csapó Attila, Tóth András, Gyöngyösi Zoltán, Reider Péter e. h., Antóci Dorottya e. h., Rudolf Szonja e. h., Dino Benjamin e. h., Ertl Zsombor e. h., Lantay János, Ökrös Olivér, Gyerek Arany, Mátyus Károly, Arany László, Maksi Marcell

 

St. 23. X. Dejvické divadlo, Praha (Česká republika) – Nám. SNP 33 19.00 – 21.50

Zimní pohádka / William Shakespeare

Réžia: Ondrej Spišák

Účinkujú: David Novotný, Martin Myšička, Lenka Krobotová, Miroslav KrobotPavel ŠimčíkJaroslav Plesl, Petr Vršek, Veronika Khek KubařováVladimír PolívkaSimona Babčáková / Jana HolcováZdeňka Žádníková

 

Štv. 24. X. Divadlo Jonáša Záborského, Prešov (Slovenská republika) – Nám. SNP 33 19.00 – 20.00

Audiencia / Václav Havel

Réžia: Marek Zákostolecký

Účinkujú: Igor Kasala, Michal Novodomský

 

Štv. 24. X. SCÉNICKÉ ROZHOVORY S…Jan Novák – Nám. SNP 33 20.15 – 22.05,TREZOR

Moderuje: Daniel Hrbek

Hostia: Jan Novák

 

Pia. 25. X. Divadlo v Dlouhé, Praha (Česká republika) – Nám. SNP 33 19.00 – 21.00

Dopisy Olze / Václav Havel, SKUTR

Réžia: SKUTR

Účinkujú: Eva Hacurová, Marie Poulová, Klára Sedláčková-Oltová, Marie Turková, Magdalena Zimová, Martin Matejka, Pavel Neškudla, Tomáš Turek, Jan Vondráček

 

Sprievodné podujatia:

  1. X. 2019 Vernisáž výstavy Festival Astorka od počiatku do 2018 – Dolný foyer
  2. X. 2019 Vernisáž výstavy Festival Astorka Horný foyer

Príloha: XV.Festival Astorka_Program