Projekt Sadni si! s červenými stoličkami sa vracia do Bratislavy. Stoličky pribudnú aj v ďalších mestských častiach

1730

Projekt Sadni si! prináša do Bratislavy voľné verejné sedenie v podobe červených stolov a stoličiek, ktoré oživujú a kultivujú priestory s nedostatkom sedenia. Posuňte si stoličku do tieňa, ak je horúci deň, alebo na slnko, ak je chladné ráno.

Sezónu v hlavnom meste otvorili v spolupráci s mestskými kultúrnymi inštitúciami, ktoré zabezpečili rôznorodý program. Návštevníci si mohli prísť vypočuť koncert z balkóna Mirbachovho paláca, alebo na gitarový koncert v Hummelovom dvorčeku, či zájsť na komentovanú prehliadku a vernisáž v Kunsthalle Lab a nechať si napísať báseň na želanie na Laurinskej v dvorčeku pri Mestskej knižnici.

V prvej fáze projekt začína na Primaciálnom námestí, na dvore Mestskej knižnice na Laurinskej ulici, v Mirbachovom paláci na Františkánskom námestí, v Pálffyho paláci na Panskej ulici, Apponyiho paláci, v dvorčeku Múzea J. N. Hummela na Klobučníckej ulici, pri vchode do Mestskej knižnice na Kapucínskej ulici, na Treskoňovej ulici a pred Esterházyho palácom na Námestí Ľudovíta Štúra.

Červené sety budú vo verejnom priestore umiestnené celé leto a o nových lokalitách budú priebežne informovať.

Zdroj: Metropolitný inštitút Bratislava