Prvé zastávky na Račianskej radiále sú hotové

573

V máji Dopravný podnik spustili postupnú rekonštrukciu električkových zastávok na Račianskej radiále. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že počas letných prázdnin pokračujú v obnove ďalších.

Zastávky vybavuje modernými označníkmi, asfaltový povrch nahrádza estetickou betónovou dlažbou, debarierizuje vstupy a zvyšuje nástupnú hranu, aby bolo nastupovanie do električiek pohodlnejšie. Finálnou bodkou je nový prístrešok s lavičkou a fotovoltickými článkami na streche, vďaka ktorým je osvetlenie úplne sebestačné.

Mladá Garda a Riazanská je už hotová. „Počas letných prázdnin, keď je frekvencia dopravy nižšia, pokračujeme v rekonštrukcii ďalších. Najbližšie nás čaká Pionierska, Biely kríž a celkovej obnovy sa dočká už čoskoro aj priestor Gaštanového hájika pri ŽST Vinohrady. V rámci tejto rekonštrukcie zrealizujeme výmenu koľajových konštrukcií, výmenu povrchov, zvýšime a rozšírime nástupiská s bezbariérovými úpravami, osadíme nové prístrešky a vynovíme aj nátery zábradlí,“ približuje podnik.

200 nových prístreškov v celom meste

Moderné prístrešky čoskoro dostanú aj ďalšie autobusové, trolejbusové a električkové zastávky v rôznych mestských častiach Bratislavy. „Zväčša ho postavíme tam, kde je frekvencia cestujúcich a spojov vysoká. Vzhľad prístreškov bude v súlade s dizajnmanuálom z dielne Metropolitného inštitútu Bratislavy. Na Program obnovy a doplnenia prístreškov sme získali financie z eurofondov a ďalšie vzniknú vďaka komerčným spoluprácam,“ dodáva.

Čakanie na spoj tak bude za každých poveternostných podmienok komfortnejšie.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava