Prvý ročník darovania krvi v Pivovare U Ábela v Rači

1550

Príď darovať krv 27. 7. do Pivovaru U Ábela! V Rači, v minulosti vyhlásenej vinárskej obci, sa varilo pivo už v roku 1768. Ak sa však spýtate Račanov na najcennejšiu tekutinu, odpoveďou nebude ani vychýrená frankovka, ani ocenené pivo Račišdorfer. Nie je to dokonca ani voda, bez ktorej by nebolo ani prvé, ani druhé.

Je to krv. Krv je jedna z mála vecí, ktorú nevieme nahradiť a môže byť jedine darovaná. Vedeli ste, že darovaním krvi môžete zachrániť až tri životy? Vašich 15 minút času môže niekomu darovať celý život.

V súvislosti s pandémiou je potreba darovania ešte vyššia. Počet darcov sa v roku 2020 rapídne znížil, ale množstvo potrebnej krvi sa nemení. Keď nechodí Rača do nemocnice, príde Národná transfúzna služba so svojou mobilnou jednotkou do Rače! Mestská časť Rača sa na vás teší 27. júla v Pivovare U Ábela! Krv môžete darovať v čase od 8.00 do 11.00 hod. Prísť môže hocikto, nielen ľudia z Rače. Či už ste pravidelný darca alebo s darovaním ešte nemáte skúsenosť.

Na všetkých darcov čakajú zdravé slovenské domáce raňajky a po darovaní vám doplníme tekutiny jedným nealkoholickým pivom z liptovského pivovaru Nilio.

Zdroj: Rača