Rača: Ako postupuje projekt Park Strelkova?

1273

Mestská časť Rača vypracovala projekt parku o výmere približne 2650 m2. Územie mestská časť kompletne revitalizuje a otvorí pre verejnosť. Informuje o tom mestská časť Rača na sociálnej sieti.

Bude sa tam nachádzať aj verejné WC pre deti a návštevníkov vrátane ľudí na invalidnom vozík. Územie sa kompletne revitalizuje a otvorí pre verejnosť, zachová sa zeleň, odstráni sa budova, ktorú už žiaľ nie je možné nijako využiť, nakoľko sa 13 rokov nevykurovala, je zo zlého materiálu a staticky nevhodná a vybuduje sa nový prechod a vstup od električiek. Areál bude plne uzamykateľný.

„Plánujeme tam umiestniť aj popisné tabule v braillovom písme pre nevidiacich. Budú tam hracie prvky pre deti aj fitnes prvky pre dospelých a seniorov, tiež pre ľudí so znevýhodnením,“ približuje mestská časť. V pláne je aj menší prírodný amfiteáter pre malé detské podujatia ako je divadielko a pod. „Máme na tento projekt stavebné povolenie aj búracie povolenie. Požiadali sme o príspevok z fondov EÚ a poslanci miestneho zastupiteľstva schválili spolufinancovanie 5%,“ dodáva.

Zdroj: MČ Rača