Račanskou lokálkou za dobrým vínom

1752

Nasadnite na Račanskú lokálku a nechajte sa povoziť vinohradmi. Na každej zastávke vás čaká degustácia od iného miestneho vinára.

Račanská lokálka vám ukáže krásu vinohradov a dovezie vás priamo k račianskym vinárom, ktorí vám s radosťou nalejú svoje vína. Čaká vás niekoľko degustácií, u každého vinára strávite asi hodinu. Môžete porovnávať rovnaké odrody, rastúce len pár metrov od seba a budete prekvapení, ako sa líšia! Nevynechajte ani slávnu frankovku, ktorú podľa legendy zbožňovala aj samotná Mária Terézia.

Račianski vinári vám radi ukážu vinice. Toto je pán Brychta a jeho frankovka skutočne stojí za to!

Račanská lokálka štartuje každý piatok

Nastúpiť môžete o každej celej hodine od 15:00 do 18:00 pred Nemeckým kultúrnym domom na ulici Barónka 3 a voziť sa môžete až do 20:00. Čaká vás viacero zaujímavých zastávok u vinárov, na Peknej ceste alebo v záhradnom bufete Šínweg. Lístok stojí 14,90 EUR a v cene vstupenky dostanete degustačné kupóny. Viac informácií a možnosť rezervácie nájdete tu

Nastúpiť môžete v Rači na ulici Barónka a po ceste vás čaká niekoľko zaujímavých zastávok

Strávite príjemné popoludnie pri víne a podporíte našich vinárov

Na zachovanie kultúrneho, historického a prírodného dedičstva v Rači je mimoriadne dôležité, aby boli vinári stále ochotní vyrábať vína z hrozna dopestovaného v lokálnych viniciach a aby aj miestni obyvatelia vnímali ich činnosť ako prospešnú pre udržanie rázu krajiny a zdravého životného prostredia. Podporiť ich môžete napríklad tým, že budete kupovať ich výborné vína. A spoznáte (a ochutnáte) ich vďaka Račanskej lokálke!