Registrácia na Less Waste Run je spustená

795

Registrácie na ďalší ročník Less Waste Run sú spustené. Bude sa bežať aj cez barokové záhrady zámku Schlosshof.

V Bratislave sa 19. 9. uskutoční druhý ročník Less Waste Run-u, bežeckého podujatia, ktoré si dalo za cieľ ľudí edukovať o znižovaní tvorby odpadu a o udržateľnom životnom štýle. Svoju účasť potvrdil aj aktivista a moderátor Michal Sabo, ktorý spolu s Petrou Slezákovou budú aj s návštevníkmi diskutovať o udržateľnosti v každodennom živote.

Podujatie je situované pod Cyklomostom slobody, no najväčším lákadlom bude určite fakt, že bežecká trať vedie aj cez nádherné záhrady rakúskeho zámku Schlosshof. Záujemcovia o beh na 6 km a 10 km trať nájdu registračný formulár na stránke www.lesswasterun.com.

Po prvom ročníku sa organizátori tešili z pozitívnych ohlasov, no vlaňajší ročník musel byť kvôli pandémii zrušený. Koncept bezodpadových podujatí zatiaľ na Slovensku nie je veľmi rozšírený, no účastníkom sa myšlienka páči. Počas príprav ale aj samotného podujatia sa produkcia odpadu minimalizuje anevyhnutný odpad je recyklovateľný, kompostovateľný, alebo z recyklovaných materiálov.

„Jediné, čo by po behu malo ostať, je dobrý pocit, a nie odpad. Preto sme si pre bežcov pripravili aj ekologické ceny vo forme zážitkových poukazov alebo udržateľných produktov od našich partnerov,“ prezradil organizátor a spoluautor myšlienky, Matúš Pavlovič.

Vítaní sú nadšenci behu, ale aj rodiny s deťmi a iní diváci. Že nežijete 100% udržateľne? To vôbec nevadí – dôležitejšie je, aby každý z nás urobil aspoň malú zmenu. Tipy, ako môžete svoje každodenné činnosti robiť o niečo udržateľnejšie, a zaujímavé informácie sa dozviete v malej expo zóne, ktorá bude pripravená v areáli podujatia.

Zdroj: Devínska Nová Ves