Rekonštrukcia priestoru pod Mostom SNP bude sledovať jedinečnú architektúru mosta

891

Rekonštrukcia priestoru pod Mostom SNP bude citlivo sledovať jedinečnú architektúru mosta. „Som veľmi rád, že po takmer troch rokoch vyjednávania o vzhľade tohto priestoru sa mestu podarilo nájsť s nájomníkom reštaurácie v takzvanej UFO riešenie, ktoré citlivo skultivuje prístup do tejto národnej kultúrnej pamiatky na petržalskej strane. Drevený skelet projektu z roku 2018, na ktorého odstránení sme trvali, tak nahradí nový kvalitný návrh,“ približuje primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Pôvodné nástupné rampy boli v mimoriadne zanedbanom stave a rekonštrukcia tohto priestoru bola nevyhnutná. Nový návrh prinavracia hodnotné prvky pôvodnej architektúry, je minimalistický a priehľadný, čím lepšie zachováva výhľady na staromestskú panorámu a návštevníci sa jednoduchšie dostanú do výťahu do vyhliadkovej reštaurácie. Realizáciu nového riešenia bude hradiť nájomca reštaurácie a dielo následne bezodplatne odovzdá mestu.

Aký je ďalší postup? ​​

Pre nájomcu bude nasledovať konanie o dodatočnom povolení stavby, v rámci ktorého sa posúdi aj jeho návrh, vrátenie dôležitých prvkov do pôvodného stavu a vytvorenie nového vstupného objektu. Prvé architektonické návrhy predbežne odsúhlasilo hlavné mesto a KPÚ. Špeciálny stavebný úrad hlavného mesta bude posudzovať dokumentáciu na stavebné konanie, ktorú nájomca doloží. O detailoch finálneho projektu a načasovaní jeho realizácie bude mesto informovať.

Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu