Revitalizácia Grassalkovichovej záhrady čoskoro začne

671

Jeden z najobľúbenejších bratislavských verejných parkov, Grassalkovichova záhrada sa dočká komplexnej revitalizácie. Staré Mesto na to chce využit externé zdroje z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoj a informatizácie SR. Projekt bol úspešný a vďaka podpore 1 112 067,65 EUR, ktorú ministerstvo schválilo, bude môcť dať tento park mestská časť do poriadku.

„Grassalkovichova záhrada bude upravená, zdôrazňujeme – nie zmenená – podľa koncepcie Tamary Reháčkovej, odborníčky na úpravu barokových záhrad,“ približuje mestská časť na sociálnej sieti.

Súčasťou obnovy je oprava za tie roky používania zničených mlatových chodníkov (vodozádržné opatrenia), revitalizácia trávnatých plôch aj kvetinovej výsadby, realizácia nového závlahového systému, výmena nevhodných živých plotov z krušpánu (proti vijačke nepomáha už ani postrek), riadne ošetrenie a dosadenie stromov, výmena nevhodného mobiliáru, oprava a vyčistenie fontány Mladosť od Tibora Bártfaya (zvažuje sa presunutie strojovne pod úroveň terénu) a aj výmena osvetlenia.

Mestská časť má v pláne aj obnovu hracích prvkov tak, aby ladili s požiadavkami pamiatkarov.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy; Foto: Barbora Jančárová