Rozhovor s bývalou stážistkou z kancelárie BSK v Bruseli

244

Minulý mesiac sme boli v kontakte s našou bývalou stážistkou Karolínou Fabianovou, ktorá u nás absolvovala svoju stáž na jeseň v roku 2018. V prvej časti nášho rozhovoru nám Karolína napríklad prezradila, aká bola jej náplň práce. 

„moje dni vyzerali pomerne rôznorodo, čo bola jedna z vecí, ktoré na stáži v Kancelárii BSK v Bruseli hodnotím veľmi pozitívne.“

Aká bola tvoja motivácia uchádzať sa o stáž v kancelárii Bratislavského kraja v Bruseli?

Mojou hlavnou motiváciou bolo získať pracovnú skúsenosť v oblasti európskych záležitostí a  otázok, ktorým by som sa aj v budúcnosti chcela venovať. Okrem toho sa rada neustále vzdelávam a rozširujem obzory vo všetkých smeroch, vedela som preto že stáž v Bruseli bude pre mňa určite ďalšou zaujímavou výzvou a to nie len po pracovnej stránke. 

Som študentkou rozvojových štúdií so zameraním na európske štúdia, po zahliadnutí ponuky stáže v Kancelárii BSK v Bruseli som preto ani chvíľu neváhala a okamžite sa prihlásila! Plusom bolo nie len to, že sa jednalo o ponuku stáže priamo v Bruseli, teda priamo v meste kde sídlia všetky inštitúcie EÚ, ale zároveň išlo aj o rozvoj Slovenska a teda konkrétne Bratislavského kraja, z ktorého ja sama pochádzam a ktorého budúcnosť mi nie je ľahostajná. 

Ako vyzeral bežný deň stážistu v Bruseli? Aká bola tvoja náplň práce?

Moje dni vyzerali pomerne rôznorodo, čo bola jedna z vecí, ktoré na stáži v Kancelárii BSK v Bruseli hodnotím veľmi pozitívne. Niekedy sa jednalo o bežný kancelársky deň – ja a počítač, niekedy som behala po konferenciách a niekedy pomáhala s organizovaním rôznych podujatí. A často sa tieto tri hlavné aktivity dokázali vyskytnúť aj v jeden pracovný deň.