Rozprávkový festival Dračie dni mieri cez víkend na Červený Kameň

2290

Na malokarpatskom hrade Červený Kameň sa už tento víkend 2. – 3. júla odohrá dračia rozprávka. Rodinný festival Dračie dni pozýva na originálne predstavenie, remeselné trhy, dobové hry a súťaže.

„Pozývame vás do sveta drakov, víl a odvážnych rytierov, v ktorom ožijú tie najkrajšie legendy. Tešiť sa môžete na interaktívnu dračiu rozprávku s profesionálnym hereckým obsadením a prekrásnymi kostýmami, dobrého kráľa si zahrá Marko Igonda. Sami sa stanete súčasťou príbehu a pomôžete zachrániť malého dráčika Arnošta.“ Rozprávkový príbeh bude sprevádzať ponuka zábavy, súťaží, workshopov a aktivít a pestré stánky remeselníkov hradného jarmoku.

Nechajte sa vtiahnuť do rozprávky

„Kráľovskú slávnosť zaháji dvojica hradných šašov. Vedia žonglovať, na chodúľoch pochodovať aj zábavnými príbehmi úsmevy vyčarovať. Medzi dračími rozprávkami na vás potom čaká predstavenie „Ako šašo princeznú zachránil“ v podaní divadla ZáBaVKa. Len pozerať však nestačí, a preto bude k nemu rovno aj tanečná škola. O ďalší kus zábavy sa postarajú rytieri občianskeho združenia Schatmansdorf. Keď práve nebudú brániť kráľa Marka, zabezpečia pre vás lukostreľbu, maľovanie na tvár a výcvik malých rytierov. Budeme ich totiž potrebovať v rozprávke! Ak by ste sa chceli pridať radšej ku kráľovskej kavalérii, skúsiť si môžete aj Hobby Horsing. Počas celého dňa sa môžete tešiť aj na bohatú ponuku hier a aktivít, ktoré pre vás pripravilo občianske združenie POP Akadémia. Napríklad tunel odvahy, maxi človeče nehnevaj sa, maxi dračie pexeso, bublinový dážď či najväčšie plyšové srdce na svete. Priestor fantázii môžete prenechať v kreatívnej dielničke s dračou tematikou. Dobrá slávnosť sa však napokon nezaobíde bez hudby! Programom nás preto bude sprevádzať renesančná folková skupina Gailard.“

Viac informácií a možnosť kúpy lístkov nájdete na www.draciedni.sk, lístky je možné kúpiť aj na mieste.