Ružinov chce odstrániť stavbu súkromnej pláže na Zlatých pieskoch

1633

Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren podpísal rozhodnutie o nariadení odstránenia stavby „súkromnej pláže so zázemím“, ktorá koncom minulého roka vyrástla na Zlatých pieskoch. Podľa stavebného úradu ide o čiernu stavbu bez akýchkoľvek povolení, ktorá nespĺňa základné hygienické ani bezpečnostné požiadavky. Stavba vyvolala rozruch a bráni voľnému prechodu po brehoch jazera.

Konanie o tejto čiernej stavbe vedie ružinovský stavebný úrad od novembra minulého roka. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, po nadobudnutí právoplatnosti bude mať majiteľka stavby 90 dní na jej odstránenie.

Šéf miestnej samosprávy zároveň dementuje viaceré vyjadrenia, ktoré na margo stavby v minulosti odzneli. Mestská časť nevydala pre túto stavbu žiadne povolenie. Jediné povolenie, ktoré bolo vydané, má byť potvrdenie z podateľne o doručení žiadosti ohlásením. „Stavebný úrad však ohlásenie odmietol, keďže takúto stavbu nie je možné povoliť ohlásením,“ podotkol Chren.

Odmieta tiež tvrdenia, že nejde o stavbu, ale o „mobilný bioprojekt“. Stavebný zákon podľa neho jasne definuje, čo stavba je. „Ide preukázateľne o stavbu, aká si v danom území vyžaduje aj územné rozhodnutie a súhlas magistrátu. Nič z toho nedoložila a ani sa nepokúsila získať,“ poznamenal. Stavba je zároveň podľa úradu nebezpečná pre ľudí a životné prostredie. Podľa starostu nemá revízie elektrických rozvodov, terasa nemá zábradlie či projekt požiarnej ochrany.

Zdroj: TASR