Ružinov pripravuje aktualizáciu programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja, samospráva zverejnila dotazník

776

Bratislavský Ružinov pripravuje aktualizáciu programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja. Ide o základný dokument, ktorým sa má riadiť rozvoj mestskej časti v rokoch 2021 až 2027. V tejto súvislosti spustila mestská časť na svojej webovej stránke dotazník, v ktorom môžu obyvatelia napísať, čo Ružinov potrebuje, prípadne čo by malo v tejto oblasti pribudnúť.

„Ide vlastne o takú ,stratégiu‘ Ružinova, ktorá je povinná zo zákona, nevyhnutná napríklad pre čerpanie európskych fondov, ale hlavne kľúčová pre naše rozhodnutia. Na aké problémy sa zamerať, kam investovať viac času, peňazí aj energie,“ konštatuje starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

Obyvatelia sa v ňom môžu vyjadriť, ako hodnotia rozvoj a napredovanie mestskej časti za posledných päť rokov, ale taktiež možnosti trávenia voľného času v mestskej časti, kvalitu životného prostredia či ciest, ulíc a chodníkov, stav historických a kultúrnych pamiatok či úroveň služieb pre turistov. Samosprávu tiež zaujíma, ako sú spokojní s bývaním v mestskej časti, či poznajú rozvojové plány Ružinova, v ktorých oblastiach vidia najväčšie nedostatky, na ktoré oblasti je potrebné sa v nasledujúcich rokoch sústrediť, prípadne ktoré projekty navrhujú na území mestskej časti zrealizovať.

Dotazník môžu vyplniť nielen obyvatelia, ale aj podnikatelia, organizácie, združenia či spolky. Dotazník nájdete TU.

Zdroj: TASR