Ružinov získal z eurofondov takmer 3 milióny eur na výstavbu ďalšej základnej školy

1023

Na Ostredkoch v bratislavskom Ružinove vyrastie za peniaze z eurofondov ďalšia budova základnej školy. Po rokovaniach v Bruseli to na sociálnej sieti oznámil starosta Ružinova Martin Chren

Ružinov získal ďalšieho 2,74 milióna eur na výstavbu ďalšej novej základnej školy. Po Medzilaboreckej, na ktorú mestská časť eurofondy získala už vlani a už sa aj stavia, tak druhá nová škola pribudne na Ostredkovej a opäť drvivú väčšinu investície preplatia eurofondy.

„Bratislava bola pri eurofondoch vždy odsúvaná na druhú koľaj. Už viac ako tri roky chodíme s Jurajom Drobom a vysvetľujeme, že bohatý kraj neznamená aj bohatú samosprávu, že dane vyprodukované v Bratislave idú na celé Slovensko a paradoxne u nás potom máme najviac zanedbané školy, polikliniky, námestia, a podobne. Niekoľkokrát sme boli aj v Bruseli, nespočetnekrát sme to museli vysvetľovať u nás doma,“ približuje starosta Ružinova Martin Chren.

Nový pavilón na základnej škole Ostredková by všade inde bol samostatnou plnohodnotnou základnou školou. Jeho špecialitou bude fantastická telocvičňa, do ktorej sa vojde až 500 ľudí a bude môcť celej škole, ba dokonca celému Ružinovu, slúžiť na športové turnaje, majstrovstvá, a podobne. Výstavba by mohla začať už v máji a dokončená by mala byť už v priebehu budúceho školského roka.

„V Ružinove sme tak za posledný rok len na základné školy zohnali už skoro šesť miliónov eur. Po tom, čo Ružinov celé roky žiadne fondy nečerpal, je to obrovská zmena k lepšiemu. Pred troma rokmi sa ešte zdalo, že Bratislavský kraj z eurofondov opäť nezíska takmer nič. Vďaka intenzívnej robote nášho župana, niektorých starostov, fantastického tímu BSK v Bratislave aj v Bruseli, sa to podarilo zmeniť,“ uzavrel starosta.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova