Modra má nový komunitný priestor. Je ním pomyselná vlaková stanica, ktorá mestu dodnes chýbala

1756

Vďaka Pettrovi Bittnerovi už nechýba v Modre vlaková stanica. „Síce je pomyselná, ale je naša. Nachádza sa na Dolnej ulici v smere na Zberný dvor,“ približuje mesto na sociálnej sieti.

Svoj sen premenil Petter na skutočnosť a príjemné miesto v prírode zmenil za pomoci Vinárstvo Rychel, mesta Modry, nadácie REVIA, priateľov a spolupracovníkov na oázu kultúry a umenia. Ako prednosta stanice slávnostne odhalil spoločne s primátorom Modry Jurajom Petralovičom tabuľu MODRA hlavná stanica. Kde inde, ako na starom nákladnom vozni a zároveň predstavil zaujímavý historický dokument objavený v modranskom archíve. V priestore nechýbala expozícia so železničiarskými artefaktami, zozbieranými za dva roky.

O zábavu pre celé rodiny sa postarali recesisti z Vrbolého páni bratia Jobusovci a Roman Féder s Funny Fellows z Pezinka. Nechýbala keramika zo Slovenskej ľudovej majoliky, vína z Vinárstva Rychel, dobroty z Bistra Kinečko, káva z pražiarne Ebenica aj tvorivé dielne obchodíku s kreatívnymi potrebami Folly.

Novovzniknutý komunitný priestor má ambíciu prinášať rôzne druhy umenia aj počas nadchádzajúcich letných mesiacov.

Zdroj: Modranské zvesti; Foto: Jana Kuchtová