Seriál Robin predstaví deťom riziká bežného života a bezpečnosti

1483

Deťom na Základnej škole Vrútocká na Trnávke v Ružinove spríjemnili deň starosta mestskej časti Martin Chren, minister školstva Branislav Gröhling, minister vnútra Roman Mikulec a herec Juraj Bača s úžasným psom Robinom. Z iniciatívy ministerstiev, RTV a Juraja deťom predstavili nový zábavno-náučný seriál Robin, ktorý odštartuje 6. februára. Seriál je určený pre deti a psík v ňom pomáha riešiť rôzne kritické situácie, s ktorými sa deti môžu v reálnom živote stretnúť.

„Spoločne sme si pozreli jeden diel, venovaný šikane, a aj v následnej diskusii sa deti naučili, ako sa správať, ak sa s ňou stretnú, či už ako obete alebo svedkovia. V ďalších dieloch sa naučia mnohé iné veci – čo robiť, ak sa niekto stratí, ak niekde zbadajú požiar a podobne,“ priblížil starosta Ružinova Martin Chren.

O čom je seriál Robin?

Nová séria krátkych príbehov, kde sú hlavnými hrdinami Richard a jeho pes, nemecký ovčiak Robin, približuje detským divákom rôzne dramatické situácie a dáva im návody, ako sa pri nich bezpečne zachovať.

Robin je autorskou i producentskou premiérou Baču. „Počas prvej vlny pandémie, keď boli zatvorené školy, mi písalo množstvo rodičov, že to majú s deťmi doma veľmi ťažké. Keďže som mal o niečo viac času ako obvykle, napadlo mi, že vytvorím projekt určený špeciálne pre detského diváka,“ vysvetľuje herec. Jeho zámerom bolo vytvoriť projekt, ktorý deťom pomôže zorientovať sa v rozličných životných situáciách. „Vytvoril som psieho hrdinu Robina, s ktorým deťom v seriáli dobrodružnou formou približujeme témy ekológie, ochrany prírody, kyberšikany, duševného zdravia, internetových hoaxov a podobne. Zároveň im dávame príjemným spôsobom návody, ako sa zachovať v nečakaných situáciách – pri požiari, na cestách alebo keď sa napríklad stratia,“ dodal Bača.

Ten stvárňuje hlavnú postavu, duchaplného a pozitívne naladeného Richarda, jeho najlepším priateľom je pes Robin. Spolu zvládnu každú ťažkú situáciu, v ktorej sa ocitnú, a deti tak majú šancu prebudiť v sebe záujem o okolie a formovať svoju osobnosť. Seriál sa má stať pomôckou pre učiteľov, vychovávateľov a preventistov, ale aj podporou pre rodičov pri výchove detí. Okrem Baču si epizódne postavy zahrajú Gregor Hološka, Dominika Richterová, Jana Majeská, Adam Jančina, Andrej Šoltés a ďalší.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova, TASR, pesrobin.sk