Lety sa obnovujú. Z Bratislavy sa od februára lieta 2-krát viac ako minulý mesiac

1198

Počas februára 2022 bude z Letiska Bratislava fungovať približne 2x viac leteckých spojení ako minulý mesiac. Letové poriadky väčšiny liniek sa tak opäť pomaly dostávajú do normálu. Opatrenia vo viacerých krajinách, kam sa z Bratislavy lieta, napríklad v Británii či Dánsku, sa majú vo februári ďalej uvoľňovať. Znamená to, že letecká doprava zasiahnutá vlnou omikronu, by sa mala začať postupne obnovovať.

Letecká spoločnosť Ryanair od februára prevádzkuje celkom 14 priamych spojení. Každý pondelok a piatok sa bude lietať do Bruselu, Kodane, Bologne a Eindhovenu. Do írskeho Dublinu sa cestujúci dostanú každý deň v týždni okrem piatku. 5-krát týždenne bude fungovať aj linka do Londýna Stansted, 3-krát týždenne do Birminghamu a 2-krát týždenne do Leedsu Bradford a Manchesteru. V prípade, že je cieľovou destináciou Taliansko, lety do Milána (Bergamo) budú prevádzkované 4-krát týždenne a do Ríma (Ciampino) každý utorok a sobotu. Cestujúci tiež môžu využiť linky na Maltu (každá streda a nedeľa), exotický španielsky ostrov Lanzarote (každú sobotu) a do Kyjeva (Borispol) každý pondelok, piatok a nedeľu.

Fungovať budú aj 4 spojenia s prestupom v Miláne (Bergamo), pričom batožina bude odbavená na letisku v Bratislave až do koncovej destinácie- napr. do Cagliari, Catanie, Porta a Valencie.

Spoločnosť Wizz Air má vo februári 2 priame linky a to 5-krát týždenne do Kyjeva (Zhuliany) a 3- krát týždenne do Londýna (Luton).

„Pevne verím, že obnova týchto liniek, ktoré letecké spoločnosti vracajú do ponuky, je len prvou v rade dobrých správ pre letisko v tomto roku, a že aj celý rok 2022 bude leteckej doprave priať a ľudia budú môcť opäť jednoduchšie cestovať do rôznych kútov sveta,“ priblížil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BTS Dušan Keketi.

Spoločnosť Ryanair v januári od 10. do 31. pozastavila na 3 týždne z Bratislavy 9 priamych liniek vo svojej sieti a zredukovala lety do Dublinu a Londýna Stansted na 2x týždenne. Ostatné pravidelné linky do Kodane, Eindhovenu, na Lanzarote, do Ríma a Kyjeva lietali podľa pôvodných letových poriadkov. Spoločnosť Wizz Air tiež znížila v januári svoje spojenia. Postupne sa však prerušené či zredukované lety dostávajú späť do ponuky. Viac informácií je možné nájsť aj na stránkach jednotlivých leteckých spoločností.

Zdroj: Letisko Bratislava