Sezóna na pumptracku otvorená

1313
Majster sveta v mestských zjazdoch Filip Polc

V sobotu, 13. júna slávnostne otvoril predseda BSK Juraj Droba spoločne s primátorom Modry Jurajom Petrakovičom a slovenským reprezentantom v horskej cyklistike v zjazdových disciplínach Filipom Polcom štvrtú pumptrackovú sezónu v Bike parku na Zochovej chate-Piesku.

Zľava Juraj Droba, Filip Polc, Juraj Petrakovič

„Teším sa z pumptracku, je to krásny príklad spolupráce medzi BSK, mestom Modra a Filipom Polcom, ako prevádzkovateľom areálu. Som rád, že sa pumptrack teší popularite a to nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov,“ uviedol župan J. Droba a zároveň poďakoval za túto spoluprácu.

Prvých športu chtivých uvítal aj modranský primátor Juraj Petrakovič, ktorý v úvode krátko predstavil lokalitu Piesok, realizované a plánované projekty a vyjadril presvedčenie, že dnes možno povedať, že Zochova chata sa opäť stáva turistickou destináciou a prežíva návrat ku svojim koreňom.

Predseda BSK Juraj Droba

Zochova chata a Piesok boli v minulosti vyhľadávané turistické a rekreačné miesta. Aj Filip Polc vyjadril potešenie: „Som rád, že prišli aj tí najmenší. Pripomína mi to časy, keď som ja začínal. Popularita pumptracku dnes stúpa. Ak sa budete snažiť, môžete sa stať aj majstrom sveta. Sem môžete chodiť trénovať, je tu krásne prostredie a verím, že sa areál bude rozvíjať. Ani z Bratislavy to nie je ďaleko.“ Pozitíva vidí v progrese najmä u tých, ktorí navštevujú preteky častejšie. Vďaka tréningom sa istota a aj rýchlosť zväčšujú. To si však vyžaduje hodiny trénovania a tomu sa môžete venovať práve na Zochovej chate-Piesku v Bike parku. Areál pumptracku je verejnosti prístupný celoročne. Podmienkou vstupu na dráhu je ochranná prilba.

Prevádzkovateľ areálu EXTREME SPORT FABRIK, s.r.o. bude aj v tomto roku organizovať podujatia preteky a tréningy s Filipom Polcom, exhibície profi jazdcov.

Areál je prístupný denne od 8.00 do 20.00. Pumptracková dráha je verejnosti k dispozícii už od roku 2017.