SHMÚ: Na Slovensku v utorok zaznamenali prvý letný deň v tomto roku

720

Na Slovensku zaznamenali meteorológovia v utorok prvý letný deň v tomto roku. Maximum teploty vzduchu 25 stupňov Celzia a viac podľa operatívnych údajov zaznamenali na štyroch staniciach. Na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav s tým, že ide o najneskorší výskyt prvého letného dňa na území SR od roku 1997.

Najvyššie vystúpila v utorok teplota na stanici v Skalici, kde sa oteplilo až na 26,1 stupňa Celzia. Najnižšie maximum zaznamenali meteorológovia vo vyššie položených lokalitách pod Tatrami. Teplota sa nad bod mrazu dostala na chvíľu aj na Lomnickom štíte.

„V stredu 4. 5. by podľa predpovedných materiálov malo byť porovnateľne teplo. Je vysoká pravdepodobnosť, že zaznamenáme ďalší letný deň,“ spresnil SHMÚ. Očakáva však, že najteplejšie bude vo štvrtok 5. 5., maximum teploty by vtedy mohlo dosiahnuť 26 až 27 stupňov Celzia.

Najteplejšie, takmer 25 stupňov, bolo v pondelok v Slovenskom Grobe 

V obci Slovenský Grob v okrese Pezinok bol v pondelok 2. 5. najteplejší deň. Teplota tam dosiahla 24,5 stupňa Celzia. Teplota vzduchu vystúpila na viacerých miestach na 18 až 23 stupňov Celzia, ojedinele aj na viac ako 24 stupňov. „Prvý deň aktuálneho týždňa priniesol na naše územie oblačné počasie s početnými prehánkami. Viac oblačnosti bolo v horských oblastiach, nad Podunajskou a Východoslovenskou nížinou bolo, naopak, o niečo viac slnka,“ zhodnotili meteorológovia.

Zdroj: TASR