Školská plaváreň v Karlovej Vsi otvára 1. septembra

1520

Karlova Ves opäť otvorí školskú plaváreň v Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej 62 v stredu 1. septembra 2021. Dôvodom je blížiaci sa koniec letnej sezóny, keď ľudia využívajú prevažne prírodné vodné plochy, a taktiež začiatok školského roka. Plaváreň bude otvorená aj pre verejnosť.

„Počas pracovných dní školského roka, pokiaľ nám to opatrenia dovolia, je plaváreň vyhradená v čase 8.00 h – 14.00 h pre školy. V ostatných časoch sa dajú prenajať jednotlivé dráhy, resp. je plaváreň otvorená verejnosti. Rozvrh aktualizujeme každý týždeň na našej webovej stránke www.plavarenmajernikova.sk. Aktuálne nám posielali prihlášky žiaci zo ZŠ A. Dubčeka a SŠ sv. Františka z Assisi. S viacerými školami sme v kontakte a veríme, že sa pripoja k našim plaveckým kurzom pre školy. Súbežne prejavilo záujem u nás plávať 11 športových klubov,“ opísala aktuálny záujem o bazén vedúca referátu správy športových zariadení Anna Paučová.

Plaveckí nadšenci sa môžu tešiť na novinky. „Už v priebehu septembra chceme spustiť cvičenia vo vode ako aquafitness či floatfit. Do konca roka by sme radi spustili aj plávanie pre bábätká a paddleboard-jogu. V priebehu septembra sa spustí aj predaj permanentiek a možnosť platby kartou. Zostane aj možnosť využiť Multisport kartu,“ načrtla nové služby vedúca oddelenia správy športových zariadení miestneho úradu Anna Paučová.

Postupné napúšťanie voddo plaveckého bazéna sa začalo už v auguste, vrátane chemickej úpravy vody tak, aby spĺňala prísne parametre prevádzky a žiadané hodnoty. Následne vzorku vody zanalyzuje akreditované laboratórium.

Školská plaváreň je pred jesenným spustením bez akýchkoľvek porúch na technológii alebo samotných bazénových telesách.

Zdroj: Karlova Ves