Školský dvor na Vazovovej sa zmení na moderný verejný priestor

1612

Zatiaľ čo revitalizácia školského dvora pri Základnej škole Dubová je v tejto chvíli v prípravnej fáze, pričom realizácia by sa mala spustiť onedlho, na ihrisku pri Základnej škole Vazovova sú práce už niekoľko dní v plnom prúde.

Úpravu dlhodobo zanedbaný priestor do zodpovedajúcej, modernej, funkčnej a estetickej podoby iniciovali rodičia (Združenie rodičov a priateľov ZŠ Vazovova 4) a vedenie školy s pomocou zriaďovateľa, ktorým je mestská časť Staré Mesto. Novú podobu školského dvora vytvorila architektonická kancelária 2021.

Centrom bude naďalej multifunkčné ihrisko, pribudne však aj work-outová časť. Nový bežecký okruh obkolesí tribúna, novinkou bude aj osvetlenie, ktoré umožní využívanie ihriska aj po zotmení. Zaujímavosťou je exteriérová trieda. Úprava zelene, vrátane drevín či vodozádržné opatrenia sú samozrejmosťou.

Obyvateľov lokality poteší, že po skončení vyučovania bude dvor prístupný aj pre deti z okolia. Pribudnú tiež nové vchody zo Slovanskej, Vazovovej či Fazuľovej.

Projekt je realizovaný z grantu hlavného mesta na podporu investícií do športovej infraštruktúry. Združenie získalo vyše 68-tisíc eur, ďalšie prostriedky poskytla mestská časť Staré Mesto. Časť financií je aj z verejnej zbierky, ktorú zorganizovali rodičia a priatelia školy. Viac o projekte nájdete TU.

Zdroj: Staré Mesto; Vizualizácie: 2021