Slávnostné ocenenie športovcov Bratislavy a Bratislavského kraja za rok 2022

1013
Zľava Veronika Vadovičová, Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou a Filip Marinov
Zľava Veronika Vadovičová, Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou a Filip Marinov

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom aj tento rok udelilo Bratislavskú cena šport, ktorá sa teraz už pod novým názvom udeľuje už 29-ty rok. Ocenenie bolo udelené v kategóriách Dospelý pre olympijské a neolympijské športy, Junior, Talent, Kolektív, Zdravotne znevýhodnený športovec a Zdravotne znevýhodnený športovec deaflympionik. V tomto roku bola udelená aj cena v kategórii Športový odborník.

Dňa 20. 12. 2022  o 17,00 hod. sa v Zrkadlovej sieni na Magistráte hlavného mesta – Bratislavy uskutočnilo oceňovanie najúspešnejších športovcov, športových kolektívov a tento rok aj premiérovo športových odborníkov. Všetci športovci musia denne tvrdo trénovať a stojí ich to veľmi veľa času, energie a sebazaprenia, aby dosiahli na stupne víťazov. Reprezentujú Bratislavu a Bratislavský kraj a vďaka svojim výkonom zviditeľňujú mesto a kraj nielen na Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Aj preto im patrí vďaka a uznanie.

Galavečerom sprevádzala moderátorka Jana Hospodárová, ktorá prebrala štafetu po 24 rokoch od Stana Ščepána. Skúsený športový odborník, moderátor a komentátor pre zmenu tentoraz ceny odovzdával. Spolu s ním sa odovzdávania cien zhostili aj zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a Magistrátu hlavného mesta. Slávnostnú atmosféru podujatia podčiarkli aj hudobné vystúpenia, o ktoré sa postarali žiaci župného hudobného konzervatória a Close Harmony Friends.

Medzi ocenenými športovcami v tohtoročnej edícii Bratislavskej ceny za šport máme medailistov z olympijských či paralympijských hier aj z majstrovstiev sveta. Ján Volko, Zuzana Rehák-Štefečeková, Veronika Vadovičová, Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou či futbalistom Slovana sa podarilo svoje ocenenie obhájiť avšak pridalo sa nim aj množstvo nových mien a mladých nádejí ako napríklad Ema Bendová v atletike, reprezentanti tanečných športov Maša Machatsová, dvojica Matej Štec a Elena Popova. Čoraz viac populárnejšie sa stávajú silové športy ako pretláčanie rukou, kde a jeho úspešná zástupkyňa nežného pohlavia Lucia Debnárová, ktorá v aktuálnom roku vyhrala majstrovstvá sveta aj Európy vo svojej kategórii, alebo silový trojboj v podaní Juraja Gabriela Blažíčka a Ivany Hornej.

V kategórii Športový odborník, o ktorej opodstatnenosti niet pochýb sa tento rok našlo množstvo významných mien. Spomedzi nich bola ocenená doc. PaedDr. Oľga Kyselovičová, PhD. Pôsobí ako predsedníčka sekcie športového aerobiku, reprezentačná trénerka a medzinárodná rozhodkyňa športového aerobiku, ale aj pedagogička na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave.

Pozrite si ďalšie fotografie.

Výsledky – Bratislavská cena za šport 2022

Kategória DOSPELÝ – olympijský šport

1. Ján Volko – atletika

2. Zuzana Rehák-Štefečeková – športová streľba

3. Samuel Takáč – hokej

Kategória DOSPELÝ – neolympijský šport

1. Lucia Debnárová – pretláčanie rukou

2. Matej Štec a Elena Popova – tanečný šport

3. Ivana Horná – silový trojboj

Kategória JUNIOR

1. Tamara Kubalová – box

2. Juraj Gabriel Blažíček – silový trojboj

3. Maša Machatsová – tanečný šport

Kategória TALENT

1. Ema Bendová – atletika

Kategória ZDRAVOTNE ZNEVÝHODNENÝ ŠPORTOVEC

1. Alexandra Rexová/Eva Trajčíková – zjazdové lyžovanie

2. Veronika Vadovičová – športová streľba

3. Filip Marinov – športová streľba

Kategória ZDRAVOTNE ZNEVÝHODNENÝ ŠPORTOVEC – deaflympionik

Ivana Krištofičová – atletika

Kategória KOLEKTÍV

1. ŠK Slovan Bratislava – futbal muži

2. HC Slovan Bratislava – hokej muži

3. Slávia EU Bratislava – volejbal ženy

Kategória ŠPORTOVÝ ODBORNÍK

Oľga Kyselovičová – športový aerobik