Slováci sa môžu tešiť na dovolenky. Letná turistická sezóna štartuje

839

Zlepšenie pandemickej situácie, postupné uvoľňovanie opatrení a zvyšujúci sa počet zaočkovaných ľudí je kľúčový pre naštartovanie cestovného ruchu. Podnikatelia na Slovensku aj cestovné kancelárie sú pripravené na zahájenie letnej turistickej sezóny.

„Zahájenie letnej sezóny je mimoriadne dobrá správa, podnikatelia sú pripravení, náročné obdobie pandémie zvládli aj vďaka schémam pomoci pre cestovný ruch, na ktoré sme vyčlenili 257 miliónov eur,“ uviedla Katarína Bruncková, štátna tajomníčka MDV SR. K dnešnému dňu ministerstvo eviduje 13 288 žiadostí v celkovej výške 120 miliónov eur v schéme pomoci de minimis, t.j. do 200 000 eur na žiadateľa. V najbližších dňoch spustí aj veľkú schému pomoci s limitom milión eur na žiadateľa. Podnikatelia budú môcť žiadať o pomoc za celé obdobie pandémie od apríla 2020 až do marca 2021.

Naštartovať domáci cestovný ruch pomôžu systémové opatrenia zamerané ako na domácich podnikateľov, tak aj na prezentáciu Slovenska ako destinácie na kľúčových trhoch. „My Slováci už vieme, že Dovolenka na Slovensku je dobrý nápad, s prezentáciou v zahraničí nám pomôže novozaložená agentúra SLOVAKIA TRAVEL, ktorá sa sústredí na promo krajiny najmä v Česku, Poľsku, Maďarsku či Rakúsku,” doplnila Katarína Bruncková.

V rámci rozvoja domáceho cestovného ruchu rezort dopravy podporil aj krajské a oblastné organizácie cestovného ruchu celkovou sumou 8 175 811 eur.

Zdroj: Ministerstvo dopravy a výstavby SR