Slovak Lines zavádza v regionálnych autobusoch bezkontaktné platby za lístky

1310

Platobnou kartou a mobilom je možné zaplatiť v prvých 50 autobusoch. Dopravca Slovak Lines začal v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji umožňovať platbu za cestovné lístky v autobusoch prostredníctvom bezkontaktnej platby platobnou kartou. Systémom umožňujúcim používať platobné karty, vrátane mobilných platforiem Google Pay a Apple Pay, bolo vybavených prvých 50 nízkopodlažných červených regionálnych autobusov. Postupne majú byť novinkou vybavené všetky regionálne autobusy Slovak Lines.

Dopravca si od novinky sľubuje zrýchlenie vybavovania cestujúcich na zastávkach a tiež vyššiu bezpečnosť vodiča a cestujúcich, keďže sa minimalizuje potreba narábania s hotovosťou. V Slovak Lines pracujeme na tom, aby sme našim zákazníkom cestovanie čo najviac zjednodušili, a preto neustále zlepšujeme naše služby. Možnosť platiť bezkontaktne kartou či mobilom je dnes bežným štandardom, ktorý vie regionálnu dopravu nielen zrýchliť, ale ju spraviť aj bezpečnejšou, uviedol Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Bezkontaktné platby za lístky plánuje v dohľadnom čase vo vozidlách MHD zaviesť aj Dopravný podnik Bratislava, ktorý službu aktuálne testuje. Termín jej spustenia pre verejnosť zatiaľ nebol oznámený.

Zdroj: imhd.sk