Slovenský film žije. V Starom Meste sa nakrúcalo

2597

Svoj nový film s názvom INVALID pripravuje režisér Jonáš Karásek (Kandidát, Amnestie), podľa scenára Tomáša Dušičku, v produkcii AZYL Company (koprodukcia COMPANY F a RTVS). Hrdým partnerom filmu je aj Staré Mesto.

Čierna komédia inšpirovaná dvomi skutočnými udalosťami z obdobia 90,. rokov „sa odohráva v čase pred vstupom Slovenska do EÚ, v čase, keď vrcholil mečiarizmus a organizovaný zločin. Konfrontuje najaktuálnejšie témy rasizmu, depresie, domáceho násilia a nefunkčného systému prostredníctvom zdanlivo jednoduchého príbehu údržbára hľadajúceho spravodlivosť,“ píše filmneweurope.com

Núdza nebude ani o akčné scény. Jedna by sa mala nakrúcať priamo v Slovenskom národnom múzeu. Pôjde o „veľmi náročnú prestrelku s kaskadérmi a špeciálnou jednotkou, s ktorou sme už spolupracovali na celovečernom filme Amnestia. Slovenský film bude mať prvýkrát príležitosť ukázať, že dokážeme pokryť aj tento náročný žáner,“ povedal pre Film New Europe Maroš Hečko.

V hlavných úlohách sa predstavia Gregor Hološka, Zdeněk Godla, Helena Krajčiová, Edita Borsová, Tadeáš Bolo, Daniela Gudalová and Leoš Noha, jednu z úloh si zahrá aj Sáva Popovič. Premiéra je naplánovaná na rok 2022.

Zdroj: Staré Mesto; Foto: Barbora Jančárová