Solidaritou proti koronavírusu- Nové Mesto si pomáha

1140

Celý svet sa ocitol v situácií, ktorú nikto z nás ešte nezažil a nikto s ňou nemá žiadne skúsenosti. Náš život sa zo dňa na deň zúžil prakticky na jedinú tému – boj s koronavírusom. Nevieme presne čo nás čaká a ako dlho to bude trvať. Odborníci však upozorňujú, že počet chorých bude pribúdať.

Mestská časť Nové Mesto začala okamžite prijímať opatrenia, ktoré v moderných dejinách našej krajiny nemajú obdobu. Ako samospráva robí, čo môžeme a nechce sa spoliehať len na to, čo urobí štát. Prišiel čas povedať si: „Nepýtaj sa, čo spravil štát pre teba, opýtaj sa, čo si ty urobil pre svojich najbližších, pre svoju komunitu, pre susedov.“

Preto po prvej fáze registrácie dobrovoľníkov spustili projekt projektpomozem.sk, ktorý dokazuje, že Novomešťania a Novomešťanky, skrátka celé Nové Mesto si pomáha. Môžete sa tu zaregistrovať ako dobrovoľník, môžete tu požiadať o pomoc.

Aj preto sa na vás v tejto neľahkej chvíli obracajú s prosbou – pomôžte, pridajte sa k nám. Nové Mesto hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomohli napríklad pri rozvoze potravín či liekov tým najohrozenejším a to seniorom. Alebo pri osvete a šírení dôležitých informácií.

Slovo solidarita v týchto krízových dňoch a týždňoch nadobúda svoj skutočný význam. Iba spoločnými silami, vzájomnou pomocou dokážeme koronavírus poraziť a z tohto boja vyjsť s čo najmiernejšími možnými následkami.

Viac informácií ako pomôcť alebo ako sa zaregistrovať nájdete na https://www.banm.sk/17234-sk/solidaritou-proti-koronavirusu-nove-mesto-si-pomaha/ .

Zdroj: Nové Mesto