SOŠ podnikania Strečnianska sa zúčastnila Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem

743

Škola života rovná sa najlepšia škola. Túto pravdu odvekú si vyskúšalo 8 statočných z III. A SOŠ podnikania na Strečnianskej pod vedením Ing. Přibylovej na Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem vo vzdelávacom stredisku KIA Motors Žilina. Konečne po dvoch rokoch prezenčne. 

„Školu reprezentovali hneď dvaja odvážni nováčikovia a to Barkly,s.r.o. a FillEco, s.r.o. Vystavovali v stánkoch, uzatvárali obchody s inými cvičnými firmami a zapojili sa do 6 súťažných kategórií v konkurencii 30 cvičných firiem zo 4 krajín Európy: stánok, logo a slogan, reklamný šot, elektronická prezentácia, instagramový post, webová stránka,“ priblížila škola. Škola získala 3 ceny: 1.  miesto za Instagram post, 2. miesto za Logo – slogan a špeciálnu cenu „Udržateľná firma“ za prístup v podnikaní. 

Všetky tri ceny získala cvičná firma FillEco, s.r.o. Zabodovala hlavne vďaka atraktívnemu predmetu podnikania – spracovaniu PET fliaš na filament, z ktorého sa 3D-tlačou vyrábajú nekonečné kocky na redukovanie stresu a napätia.

„Za skvelú odbornú prípravu vďačíme Strojníckej fakulte STU, ktorá nás vyškolila a zapožičala nám aj 3D tlačiareň na veľtrh. Veríme, že si naši mladí podnikatelia svoje lekcie života navždy zapamätajú, posunú ich ďalej a prinesú im ďalšie úspechy,“ dodáva.

Zdroj: SOŠ Strečnianska