Splavy, túry aj leňošenie. Užite si leto v kraji naplno

996

Letné počasie a voľné dni priam lákajú stráviť čas v prírode alebo pri vode. Niekto si dá rád do tela pri športe a iní zase uprednostnia relax a leňošenie. Naše ďalšie tipy na výlety vám splnia jedno aj druhé.

Všetkým, ktorí obľubujú turistiku a pekné výhľady, odporúčame zájsť do malokarpatských lesov, ktoré sú v lete aj lákadlom pre hubárov. Okolité vodné plochy a priehrady sú zase vyhľadávané pre zážitok zo skvelej rybačky. Bratislavský kraj ponúka aj veľké množstvo turistických trás i náučných chodníkov. Spoznávať región môžeme i na bicykli, pričom k dispozícii je vyše 1 100 kilometrov značených cyklotrás. Unikátnou tematickou cestou je cesta petržalskými bunkrami, ktoré predstavujú jednu z mála zachovaných línií československého opevnenia. Trasa je vyznačená, má približne 13 km a vedie po rovine v tieni lužného lesa. Povrch je asfaltový, čiže výlet zvládnu aj malé deti na bicyklíkoch a dokonca aj najmenšie v cyklovozíku.

Bratislavský kraj ponúka tiež široké možnosti aktívneho oddychu a relaxu pri spoznávaní a objavovaní zákutí nedotknutej prírody lužných lesov na kanoe, kajaku alebo raftových člnoch. Splavovať môžete Malý Dunaj, Moravu alebo Dunaj. Pre vás, ktorí obľubujete vodné športy a kúpanie, má Bratislava a okolie veľa možností, kam zájsť.

Vybrať sa môžete na štrkoviskové jazerá Zlaté piesky zasadené do zeleňou obkoleseného prostredia. Nájdete tam tobogan, požičovňu vodných plavidiel, občerstvenie, športové i detské ihriská. V horúcich dňoch vás prichýli aj Kuchajda, Slnečné jazerá v Senci, Košariská, jazero vo Vajnoroch, v Rusovciach, Čunove, rekreačný areál Rudava v Malých Levároch, jazero Pieskovňa v Plaveckom Štvrtku obklopené borovicami a pieskovými plážami alebo biobazén Borovica v Lozorne v areáli Kamenný Mlyn. Funguje na báze vlastného čistenia vody, ktoré zabezpečujú vodné rastliny vo filtračnej časti bazéna. Vďaka okolitej prírode a krásne kvitnúcim leknám sa budete cítiť príjemne a sviežo. Práve toto miesto je už po generácie známe ako výletný bod na polceste medzi Stupavou a Malackami.