„Spomienkový Beh/Chôdza“ na počesť príslušníkov právo presadzujúcich zložiek, ktorí pri výkone služby prišli o život

611

V sobotu dňa 26 septembra 2020 sa o 15:00  v Bratislave uskutoční už 7. ročník charitatívno – športového podujatia „5km Spomienkový Beh/Chôdza“ na počesť príslušníkov právo presadzujúcich zložiek ako je Polícia, Mestská polícia, Zbor väzenskej a justičnej stráže, Finančná správa, Vojenská polícia, ktorí pri výkone služby prišli o život.

Toto charitatívno-športové podujatie je organizované za účelom uctenia si pamiatky tých mužov a žien v uniforme, ktorí stratili to najcennejšie pri službe verejnosti, vlastný život.

Beh začína pri Múzeu petržalského opevnenia na Viedenskej ceste v Petržalke, kúsok od rakúskych hraníc. V lokalite je bezproblémové parkovanie. Registrácia sa začína od 14:00. o 15:00 sa začne samotný beh. Registrácia prebehne priamo na mieste.

Pre všetkých účastníkov bude pripravená príjemná 5 km dlhá trasa. Toto podujatie je naozaj pre všetkých, jednotlivcov, ako aj rodiny s deťmi. Trasu je možné absolvovať behom, krokom, na bicykli, s kočíkom, vítaní sú aj štvornohí členovia rodiny. Podujatie je bez vstupného, dobrovoľný príspevok bude požitý na podporu činnosti OZ INNITOR a pokračovanie v tradícii spomienkových podujatí.

Aj tohtoročný beh organizuje v spolupráci s partermi občianske združenie INNITOR. Partnermi podujatia sú Múzeum petržalského opevnenia, Tactical combat academy a Automobilové opravovne Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, a.s.

Zdroj: tlačová správa OZ INNITOR