Spoznajte areál Ekocentra Čunovo. Toto sú naše trávniky

503
Okrasný trávnik
Okrasný trávnik

Novootvorené Ekocentrum Čunovo leží v krásnom areáli zrekonštruovaného kaštieľa. Nájdete v ňom až štyri rôzne trávnaté zóny a každá z nich má svoj význam.

Trávnik na šport a relax

Keď vstúpite do areálu hlavnou bránkou, je po vašej pravej strane. Druh trávy a výška kosenia je ideálna na detské hry – pozývame vás hrať na ňom bedminton, petanque, piknikovať, naháňať sa… na futbal však odporúčame väčšie ihrisko. 🙂

Parkový alebo okrasný trávnik

Zelený koberec obklopuje najmä naše jazierko a platan, ale lemuje aj kaštieľ pod oknami či popri plote od bránky. Je starostlivo vytvorený z druhov tráv, ktorých funkcia je výlučne estetická. Po tejto trávnatej zóne nechodíme, len si vychutnávame jej krásu a sviežosť.

Ekocentrum Čunovo je otvorené pre verejnosť každý víkend v čase 10:00 – 18:00.

Trávnik inšpirovaný lužnými lesmi

Táto zóna je inšpirovaná skutočnými chránenými lesmi, ktoré lemujú Dunaj. Luh je podmáčaný les, ktorý dokáže zadržať veľké množstvo vody, čím pomáha regulovať vodné toky a chrániť územie pred povodňami. V našom lužnom lese nájdete hracie prvky.

Lúka

Leží pri sýpke a ľahko ju spoznáte – je nepokosená. Chceme vám ukázať, ako vysoko dokážu vyrásť rastliny na lúke. Nájdete na nej veľmi pestré zloženie tráv a lúčnych kvetov. A, samozrejme, oveľa viac hmyzu, ako na ostatných trávnikoch.