Spustili sme prihlasovanie na očkovanie treťou dávkou proti COVID-19

31017

Máte 55 rokov a viac? Nedostali ste SMS pozvánku na tretiu dávku, chýba Vám PIN kód alebo Vám nevyhovuje termín? Bratislavský samosprávny kraj spustil prihlasovanie na očkovanie treťou dávkou proti ochoreniu COVID-19.

Tretia vlna je tu a teraz, zraniteľné skupiny potrebujú tretiu dávku. Bratislavský samosprávny kraj preto v sobotu 6. novembra otvorí veľkokapacitné očkovacie centrum na Národnom futbalovom štadióne. Očkovať sa bude vakcínou spoločnosti Pfizer. Prioritu budú mať ľudia, ktorí dostanú SMS s pozvánkou z NCZI alebo z BSK.

Ak chcete predísť čakaniu v rade pre nezaregistrovaných, odporúčame využiť registračný formulár, ktorý nájdete na TOMTO ODKAZE. Je určený primárne pre vekovú skupinu 55+. Ľudí z formulára budeme obvolávať podľa veku, najstarší budú pozvaní ako prví.

Ak bude dostatok záujemcov o preočkovanie z regiónu Záhoria, otvoríme v sobotu očkovacie miesto aj v Malackách.

Komu je formulár určený?

  • Máte minimálne 55 rokov a od očkovania druhou dávkou vakcíny od výrobcov AstraZeneca alebo Pfizer/BioNTech uplynulo viac ako 6 mesiacov.
  • Patríte k imunokompromitovaným (so zníženou imunitou) a z tohto dôvodu máte nárok na prednostné podanie tretej dávky. V takom prípade stačí, ak máte viac ako 4 týždne od druhej dávky. Prineste si lekárske potvrdenie, ako aj potvrdenie z očkovania druhou dávkou.
  • Nedostali ste pozvánku na tretiu dávku, nemáte PIN kód alebo Vám nevyhovuje termín.

Aké sú ďalšie pravidlá pre očkovanie treťou dávkou?

  • Tretí Pfizer môžete dostať buď po dvoch vakcínach od Astra Zeneca, alebo po dvoch vakcínach od Pfizeru, alebo po kombinácii Astra/Pfizer. (Johnson&Johnson zatiaľ nemá schému preočkovania; Moderna sa preočkováva Modernou, a tú na štadióne nemáme.)
  • Od druhej dávky prešlo aspoň 6 mesiacov. Ak ste druhú dávku NEDOSTALI na štadióne, na očkovanie si PRINESTE POTVRDENIE o druhej dávke (resp. Covid pas).
  • Ak máte potvrdenie od lekára, že patríte k imunokompromitovaným (so zníženou imunitou) a z tohto dôvodu máte nárok na prednostné podanie tretej dávky, v takom prípade stačí, ak máte viac ako 4 týždne od druhej dávky. Prineste si lekárske potvrdenie, ako aj potvrdenie z očkovania druhou dávkou.

Formulár slúži na zistenie záujmu o očkovanie treťou dávkou. Využiť ho môžete aj vtedy, ak ste sa prihlásili prostredníctvom štátneho rezervačného systému cez Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI): vakcinacia.nczisk.sk/registracia-3-vlna. O konkrétnom termíne Vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu, SMS správy alebo telefonicky.

Pre imobilných spoluobčanov naďalej poskytujeme očkovanie výjazdovou očkovacou službou: https://bratislavskykraj.sk/ziadost-o-ockovanie-mobilnou…/