Staré Mesto pomáha seniorom aj ohrozenej chránenej dielni

962

Pandémia Covid-19 ohrozila existenciu mnohých subjektov. V chránenej krajčírskej dielni, ktorú založilo občianske združenie Klub Donna Rosi však chytili šancu za pačesy a rozhodli sa zabojovať.

Spojili sa s odborníkmi z oblasti fyzioterapie a rehabilitácie a vytvorili sadu inovatívnych ochranno-rehabilitačných pomôcok, ktoré skvalitnia a spríjemnia život klientom zariadení pre seniorov.

„Tento projekt sme podporili z viacerých dôvodov. Predovšetkým samotný predmet ponuky má veľkú hodnotu. Napríklad polohovacie vankúše dokážu výrazne zvýšiť kvalitu života imobilným pacientom, zabraňujú tvorbe preležanín a ďalšie pomôcky pomôžu nielen klientom v staromestských zariadeniach pre seniorov, ale aj fyzioterapeutom a ošetrovateľom pri ich práci,“ uviedla starosta mestskej časti Zuzana Aufrichtová. 

Špeciálne pomôcky, vrátane antidekubitných vankúšov na polohovanie imobilných seniorov, či objektov na bazálnu stimuláciu, Seniorcentru Staré Mesto odovzdala zakladateľka občianskeho združenia Emília Harmathová. „Druhým dôvodom bol náš dlhodobý zámer podporovať dobré a zmysluplné projekty subjektov, ktoré sú vážne ohrozené pandémiou. V tomto prípade ide o krajčírske chránené dielne, ktorým pandémia znížila možnosti výroby a bojujú doslova o prežitie.“ dodáva starostka.

Zdroj: Staré Mesto