Staré Mesto preveruje stav stromov

195

Minulý týždeň silný vietor nečakane zlomil pagaštan konský v záhrade Základnej školy na Podjavorinskej ulici v Starom Meste.

Strom bol na pohľad zdravý, no ukázalo sa, že jeho vnútro “rozožrala” komínová výduť. Nie je to nezvyčajný jav, obzvlášť pri stromoch vo vyššom veku.

No aby sa predišlo podobným nepríjemným prekvapeniam, objednala mestská časť Staré Mesto vyšetrenie stromov v areáli školy stromovým tomografom.

Odborníci z Ústavu ekológie lesa SAV vo Zvolene takto preverili 10 vytypovaných stromov.

STROMOVÝ TOMOGRAF V STAROM MESTE

PREVERUJEME STAV STROMOV V STAROM MESTEMinulý týždeň silný vietor nečakane zlomil pagaštan konský v záhrade Základnej školy na Podjavorinskej ulici.Strom bol na pohľad zdravý, no ukázalo sa, že jeho vnútro "rozožrala" komínová výduť. Nie je to nezvyčajný jav, obzvlášť pri stromoch vo vyššom veku. No aby sme predišli podobným nepríjemným prekvapeniam, objednala mestská časť Staré Mesto vyšetrenie stromov v areáli školy stromovým tomografom.Odborníci z Ústavu ekológie lesa SAV vo Zvolene takto preverili 10 vytypovaných stromov.Pozrite sa, ako preverovanie stavu stromov tomografom prebiehalo.

Uverejnil používateľ Staré Mesto – srdce Bratislavy Štvrtok 21. mája 2020

Zdroj: Staré Mesto