Staré Mesto si pripomína 100. výročie smrti P. O. Hviezdoslava

1435

V Starom Meste má divadlo, námestie aj sochu. Pavol Országh Hviezdoslav, básnik, dramatik, ale aj právnik, bankár, politik (ako 70-ročný zložil v Prahe sľub poslanca československého Národného zhromaždenia), neskrotný rebel či ľudomil zomrel 8. novembra 1921.

Ako pripomienku 100. výročia jeho smrti vyhlásilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky rok 2021 Rokom Hviezdoslava. No a Staré Mesto  sa k spomienke pripojilo a pripojí viacerými podujatiami.

V Mestskom Divadle P.O. Hviezdoslava mestská časť v rámci projektu Hviezdoslav 100 spolu s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom a vďaka dotácii z Bratislavského samosprávneho kraja uviedla hudobno-dramatické dielo Egona Kráka Hviezd nežný svit, inšpirované Hviezdoslavom. Len niekoľko dní predtým zaznelo v premiére na Bratislavských hudobných slávnostiach 2021, Štátny komorný orchester Žilina dirigoval Oliver Dohnányi.

Koncertom Staré Mesto neskončilo. O ďalších akciách projektu Hviezdoslav 100 bude mestská časť informovať na stránke webovej https://www.staromestske.sk/.

Zdroj: Staré Mesto-srdce Bratislavy; Foto: Barbora Jančárová